Prázdné náměstí bez čarodějnic. Zahrajte si skořápky online

Jako každý rok se měla i letos, právě dnes, konat akce Náměstí plné čarodějnic. Bohužel koronavirová situace udělala celé akci čáru přes koště. Stejně jako loni, ani se letos čarodějnice nekonají.

Organizátora celé akce, pana učitele Petra Tichého, jsme se zeptali na pár otázek.

Jaký pocit máte z toho, že Náměstí plné čarodějnic už druhý rok nemůže být?
Zatím poslední ročník tradiční školní akce "Náměstí plné čarodějnic" se uskutečnil v roce 2019. Byl to shodou okolností 18. ročník, tedy vlastně jakási plnoletost. Čarodějnice se staly plnoleté, ale od té doby jsou doma a nevylézají! Jaké mám pocity? Jako všichni, kteří by se koncem dubna rádi sešli na náměstí před školou a zaskákali by si v pytli, hodili míčkem nebo se proletěli na koštěti. Zatím to holt ještě nelze.

Připomínáte si to nějak se svojí třídou? Případně jak?
Se třídou se snažíme připomínat si všechny svátky, výročí i tradiční akce, a to bez ohledu na lockdowny a pandemická opatření. Jako vše v této době je to však obtížné, proto jsou to často opravdu pouhé připomínky, nikoliv skutečné prožitky. Čarodějnice navíc letos připadají na týden, kdy je naše třída při rotování odkázána na distanční výuku.

Děkujeme za odpovědi.

Aby Vám to nebylo líto, náš Mediální klub pro Vás nachystal drobnou aktivitu v online prostředí s tématikou čarodějnic. Můžete si připomenout jednu ze soutěžních aktivit, která běžně na náměstí probíhá.

Spustit online hru "Skořápky"

A co říci závěrem? Snad se všichni společně na náměstí v příštím roce zase setkáme a užijeme si sportovní čarodějnické disciplíny jako v minulých letech.

Můžete si připomenout, jak tato akce probíhala v letech 2017 a 2018.

Ptala se: Anežka Dvořáková / Hru připravil: Andreas Ton / Foto: archiv MK

Štítky