Projektové dny a metodiky

Realizované projektové dny

V rámci projektu Demokratická výchova na ZŠ Lyčkovo náměstí jsme spolu s dětmi uskutečnili hned několik zajímavých projektových dnů. Projektové učení považujeme za funkční a aktuální způsob, skrze nějž můžou děti na základních školách do hloubky poznávat mnohá témata, která jsou pro ně v každodenním životě skutečně důležitá.

V září 2021 proběhl projektový týden Poznej Karlín, který se věnoval okolí školy. Byl to skutečně nabitý týden, více informací najdete na poznejkarlin.smysluplnaskola.cz!

V červnu 2022 jsme pak uspořádali projektový den věnovaný sociálním sítím. Podrobnosti najdete zde. Projděte si vytvořené metodické materiály →

Členové a členky naší školní rady připravili další tematické benefiční dny pro své spolužáky a spolužačky. Věnovali jsme se jim s Mediálním klubem, můžete se podívat na reportáž z běhu okolo školy pro Moravu nebo Lyčkohraní, zahradní slavnosti pro hudebnu.

Metodiky

Projektový den: Od nápadu k realizaci

Hlavním účelem metodiky projektového dne je zobecnit a současně na praktických příkladech ukázat možnosti toho, jak realizovat projektový den na základní škole. Ve čtyřech kapitolách se dozvíte, jak postupovat od nápadu na projektový den, přes jeho přípravu a realizaci, až po jeho zhodnocení.

Mediální klub: Krok za krokem

Tato metodika se zabývá nejen různými formami školních médií, ale také konkrétních žánrů, kterým se Mediální klub věnuje. Zakládáte školní časopis, televizi či rádio? Přinášíme ucelený návod, jak založit, vést a úspěšně rozvíjet školní redakci.

Aktivity do třídnických hodin

Tyto pracovní listy popisují příklady možných aktivit, které lze využít v rámci třídnických hodin či na setkáních žákovského parlamentu. Tyto tři aktivity děti rozvíjí a podporují v nich schopnost zhodnocení vlastních schopností, své práce a míru zapojení, participace.