Projektové dny a metodiky

Realizované projektové dny

V rámci projektu Demokratická výchova na ZŠ Lyčkovo náměstí jsme spolu s dětmi uskutečnili hned několik zajímavých projektových dnů. Projektové učení považujeme za funkční a aktuální způsob, skrze nějž můžou děti na základních školách do hloubky poznávat mnohá témata, která jsou pro ně v každodenním životě skutečně důležitá.

V září 2021 proběhl projektový týden Poznej Karlín, který se věnoval okolí školy. Byl to skutečně nabitý týden, více informací najdete na poznejkarlin.smysluplnaskola.cz!

V červnu 2022 jsme pak uspořádali projektový den věnovaný sociálním sítím. Podrobnosti najdete zde. Projděte si vytvořené metodické materiály →

Členové a členky naší školní rady připravili další tematické benefiční dny pro své spolužáky a spolužačky. Věnovali jsme se jim s Mediálním klubem, můžete se podívat na reportáž z běhu okolo školy pro Moravu nebo Lyčkohraní, zahradní slavnosti pro hudebnu.

Metodiky

Projektový den: Od nápadu k realizaci

Hlavním účelem metodiky projektového dne je zobecnit a současně na praktických příkladech ukázat možnosti toho, jak realizovat projektový den na základní škole. Ve čtyřech kapitolách se dozvíte, jak postupovat od nápadu na projektový den, přes jeho přípravu a realizaci, až po jeho zhodnocení.