Do Brna! A do boje se školními časopisy

Stovky školních časopisů, ale také minimálně srovnatelné množství školních webových magazínů. To jsou každý rok účastníci soutěže „Školní časopis roku“ a také letos byl Lyčkopis mezi nimi.

Na jaře nejdříve vyhrál krajské kolo soutěže na VOŠ publicistiky v Praze, na konci listopadu pak zamířil do Brna. Na Fakultě sociálních věd Masarykovy univerzity se tam každý rok koná Multimediální den. Jeho součástí je nejen prezentace významných českých médií a řada workshopů, ale především i vyhlášení republikového kola klání školních mediálních týmů.

Celý den měl podtitul „Důvěra v média“, v podobném duchu se tak nesly jednotlivé workshopy. Téměř kompletní osazenstvo Mediálního klubu (Kateřina Minksová, Ondřej Kutílek, Aneta Hanzalová, Anna Bartoníčková, Kryštof Vilgus) spolu se svými vedoucími Mgr. Michaelou Smolařovou a Matoušem Ettlerem tak zamířili na workshop zaměřený třeba na kritické myšlení nebo na zpracování vlastní zprávy z celého dne pro pořad Zprávičky na ČT :D.

Pak už přišel čas na samotné vyhlášení, které přineslo nečekaný závěr. Lyčkopis tu obhajoval druhé místo z loňského ročníku, nakonec však byl vyhlášen až na samotném konci a obsadil tak první příčku! Odborná porota se letos už poněkolikáté rozhodla kategorii školních webových magazínů vyhlašovat zvlášť, protože ne na každé škole časopis vychází v tištěné podobě. Zpět do Prahy tak mladí redaktoři odjížděli nadmíru spokojení a plní nových zkušeností z celého dne.

Foto: Mgr. Michaela Smolařová

Matouš Ettler