Lyčkopis si už podruhé v řadě odnesl ocenění v kraji

Stejně jako minulý rok se i letos webový magazín Lyčkopis zúčastnil krajského vyhlášení soutěže Školní časopis roku. Akci pořádala Asociace středoškolských klubů ČR a to již po třinácté na půdě  Vyšší odborné školy publicistiky v Praze.

V soutěži se opět hodnotily jak webové a tištěné magazíny, tak následně i jejich obsah, grafika nebo titulek. Přijely sem redakce z kraje Ústeckého, Libereckého, Středočeského a Prahy. Lyčkopis v kategorii webových magazínů první místo k velké radosti nečekaně obhájil. Prvenství získal také v samostatné kategorii časopisů 1. a 2. stupně základních škol. Redaktory Mediálního klubu čeká tedy již druhá cesta do Brna, kde opět zabojují, tentokrát na celostátní úrovni.

Obdobně jako v předešlých letech, na redaktory školních časopisů i tentokrát čekala řada zajímavých workshopů. Tematicky byly tentokrát zaměřené například na tvorbu správné fotky, na hrátky s češtinou nebo historicky – jeden z workshopů byl nazván „Jak si králové budovali image“.

Úspěch Lyčkopisu by nebyl možný bez poctivé práce všech, kteří se na jeho tvorbě podílí. Obrovské díky patří nejenom členům Mediálního klubu (jmenovitě Anetě Hanzalové, Aničce Bartoníčkové, Kryštofovi Vilgusovi, Kačce Minksové, Ondrovi Kutílkovi), ale především i vedoucím MK a učitelům, kteří svými články také přispívají. Všem patří obrovský dík a doufáme, že do budoucna bude členů Mediálního klubu jenom přibývat.

Anna Bartoníčková
26.5.2019