ZOO znovu otevírá své brány

Od 12. dubna se znovu otevřely brány zoologických zahrad.

Bylo načase, protože pomalu zoologické zahrady neměly peníze na krmení pro zvířata a hrozilo jejich utracení. Prozatím se otevřely venkovní prostory, pavilony zůstaly uzavřené. Také jsou omezení v provozu restaurací a občerstvení uvnitř ZOO. Návštěvníci si mohou objednat občerstvení pouze ve výdejním okénku. Lístek je možné zakoupit si on-line nebo u vstupu do ZOO. Do ZOO musíte vejít s respirátorem či rouškou. Otvírací doba v dubnu a květnu je od 9 do 18 hodin. V letních měsících se prodlouží do 21 hodin.

ZOO Praha má rozlohu na 60 hektarů a její přístupné cesty mají 10 km, což už je slušná venkovní procházka. Plánek si můžete stáhnout nebo použít Google StreetView. Do ZOO Praha jsem vyrazila hned po ránu. Něco po 9. hodině jsem si koupila lístek u pokladny, nebyly tam fronty, a přišlo mi, že v celém areálu je málo lidí. Po ránu byla řada zvířat ještě zalezlá ve svých norách a pelíšcích a kromě ledních medvědů mě nikdo jiný nevítal. Teprve kolem 10. hodiny se začala objevovat další zvířata, ošetřovatelé projížděli terénem a házeli nebo sypali různá krmení. Návštěvu moc doporučuji a určitě tam ještě brzy znovu vyrazím i s pejskem.

Natálie Židovská
26.4.2021