Vystřelili zlato

Mezi všemi sportovními i nesportovními soutěžemi a soutěžemi se naše škola účastní také střelecké soutěže, přesněji Soutěže ve střelbě ze vzduchovky o putovní pohár Mysliveckého spolku Prahy 8. Tato soutěž probíhá již devátým rokem a nutno poznamenat, že vedle několika třetích a druhých míst se po loňském úspěchu dětem opět podařilo vystřílet první místo!

Soutěž probíhá dvoukolově. Nejprve všechny přihlášené školy a pak finále tří nejlepších škol (Glowackého, Žernosecká, Lyčkovo náměstí). Střílí se na sportovní terče a pak také na lovecké. Pořadí se určuje počtem nastřílených bodů za každou školu. Na finálovém dni 5. června jsme se dozvěděli také o výcviku loveckých psů a mezi odměnami byla pěkná literatura o myslivosti.

Letos tedy prvenství obhájili žáci šestých a sedmých ročníků: Bartoloměj Kopec, Filip Varga, Lukáš Valentík, David Zaňka, Ondřej Kutílek a Adéla Hutláková. Blahopřejeme!

Ondřej Černý
15.6.2019