V Tříkrálové sbírce na ZŠ se vybralo přes 11 tisíc korun

V Tříkrálové sbírce na ZŠ se vybralo přes 11 tisíc korun

Začátkem nového roku se po celé naší zemi vypravují malí i velcí koledníci se sbírkovými pokladničkami. Navazují tak na tradici, která už 24 let slouží dobré věci. Letos na tuto tradici navázaly i děti u nás. Třída druháků Objevitelů z Lyčkárny se 8. ledna vypravila na koledu po škole.

Tříkrálová sbírka je nejrozsáhlejší dobročinnou sbírkou v zemi, která pomáhá lidem v nouzi. V letošním roce našim koledníčkům spolužáci a spolužačky přispívali na Domov sv. Václava ve Staré Boleslavi, na pomoc rodinám, dětem a mládeži v krizi. Peníze putují ovšem i do zahraničí a to konkrétně na pomoc chudým rodinám a dětem v Taškentu (Uzbekistán), dále také na pomoc obětem domácího násilí a chudým rodinám s dětmi v Biškeku (Kyrgyzstán). 

Zapečetěná kasička našich koledníčků byla ke konci putování již opravdu těžká, děti zpívaly a obcházely třídy jak na Lyčkárně, tak i na Pernerce. A kolik se podařilo vybrat? Úctyhodných 11 283 Kč. Všem dárcům a dárkyním, paní učitelkám Lucce a Alici spolu se svou třídou Objevitelů patří upřímné poděkování. 

Děkujeme!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Smysluplná škola (@smysluplnaskola)

Štítky
Lyčkopis Tradice
Autor/ka
Michaela Smolařová
Publikováno
5.2.2024

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize Reflegs a školní rádio.