Únikovka v 5. A: Harry Potter a kámen mudrců

V úterý 26. 1. se konala v naší třídě Námořníků při online výuce únikovka. Nejprve nás “moudrý klobouk” rozdělil do kolejí. Měli jsme celkem 5 kolejí – Jazykozel, Číslomor, Přírodospár, Muzikolez a Pracovír.

Potom jsme ve skupinkách zahájili cestu ke kameni mudrců. Čekalo tam na nás spoustu zákeřných i lehkých úkolů. Dostali jsme dopis, jízdenku i seznam potřebných věcí do školy čar a kouzel. Nejprve jsme museli rozluštit dopis, nebylo to jednoduché, protože to bylo psané morseovkou. Ale nás nic nezastavilo.

V další místnosti jsme si šli nakoupit pomůcky, to nás bavilo. Jen jsme si museli zjistit, co každá pomůcka stojí, nic těžkého, když víte, kde hledat. Také jsme dostali možnost si přečíst Denního věštce a zjistit nějaké důležité informace. Dozvěděli jsme se něco o dějinách famfrpálu, tam bylo potřeba trošku matiky, ale zase nic obtížného.

V poslední místnosti jsme si zkusili, jaké to je, zahrát si tu největší a nejtěžší šachovou partii v dějinách. To bylo opravdu složité a nápovědu od Vítka a Ondry jsme využili. Únikovka byla moc super, nám všem Námořníkům se líbila.

Online únikovou hru si můžete zahrát i vy, více informací zde.

Štítky
Online výuka