Tradiční masopust se nekonal. V naší třídě jsme se ale sešli online s maskami

Hodně dětí se těšila na letošní karneval, ale kvůli covidu-19 se nekonal. Nám to taky bylo líto, a tak jsme si ho udělali online.

Všechno to začalo ráno v 9:00 místo hodiny češtiny, kdy jsme si řekli, co se bude dít, pak jsme si představili masky. Všechny děti byly originální, asi se nejlépe povedla Lesní žena, dětská doktorka co nesnáší děti, kominík nebo medvěd. Když jsme se všichni představili, začala soutěž.

Byla to soutěž se spoustou otázek zaměřených na hádání věcí k masopustu (např. Který den následuje po Masopustním úterý?) a odpověď jsme měli napsat do chatu na jiném meetu. Pak jsme vyhlásili vítěze soutěže Kdo je za maskou?

Den předtím jsme si totiž na ranním kruhu ukázali fotky různých dětí za maskami. Pak jsme na papírek napsali, kdo si myslíme, že to byl a poslali naše návrhy paní učitelce Lucii Klimešové. Na galerii nápaditých kostýmů se můžete podívat tady.

Tak takhle nějak vypadal náš masopust v kostce. Moc jsme si to užili.

Daniel Tůma / Foto: Lucie Klimešová a žáci a žákyně 5.A

Daniel Tůma