Školní časopis roku: Už čtvrtý úspěch Mediálního klubu v krajském kole

Školní časopis roku: Už čtvrtý úspěch Mediálního klubu v krajském kole

Obdobně jako v předešlých letech, i tentokrát se Mediální klub přihlásil do soutěže Školní časopis roku. Krajské kolo letošního již 16. ročníku proběhlo 21. října na půdě Vyšší odborné školy publicistiky v Praze.

Na vyhlášení krajského kola se vydali čtyři zástupci a zástupkyně Mediálního klubu, Anežka, Mykola, Barča a Andreas. Po úvodním přivítání následovalo samotného vyhlášení, kde naši členové a členky převzali diplom za krásné 1. místo, a to v kategorii webových novin a časopisů.

Pak měli možnost se zúčastnit nejen úvodní přednášky o zakládání školních časopisů, ale i jednotlivých doprovodných workshopů, které na vyhlášení navazovaly. Náš tým si vybral workshop s tématem televizního zpravodajství. Televizní žurnalistika je v týmu našeho Mediálního klubu bezpochyby jedním nejoblíbenějších žánrů. Workshop vedl zkušený televizní moderátor Roman Bradáč, který v současné době působí na Katedře mediálních studií Metropolitní univerzity Praha a Vyšší odborné škole publicistiky. Díky setkáním s odborníky žáci a žákyně získávají kontakt s těmi, kteří se v médiích léta pohybují a dokáží předávat cenné zkušenosti. Romana Bradáče jsme se ptali, proč si myslí, že je důležité podporovat právě začínající redaktory: I proto jsem tady na této škole, snažím se vysvětlovat studentům, jak by to mělo vypadat a mám vždycky radost, když se někteří studenti prosadí i v celostátních médiích. A těmi školními časopisy a kroužky celá ta cesta začíná.” 

Postupem v krajském kole se členové a členky Mediálního klubu opět nominovali do celostátního kola, které se koná na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Každý rok této soutěže je pro Mediální klub výzvou, protože ne nadarmo se říká, že těžší je obhájit než vyhrát.

Autor/ka
Michaela Smolařová
Publikováno
4.11.2022

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize Reflegs a školní rádio.