Šesťáci plnili své výzvy

Šesťáci plnili své výzvy

Závěrečný týden v tomto školním roce byl doopravdy nabitý. Šesťáci končili své trojročí 4.- 6. ročníku aktivitou, která se nesla v duchu překonávání výzev. Žáci a žákyně si zvolili takové výzvy, které jim byly blízké a mohli tak posouvat své hranice ve svých zájmech, sportech či různých dovednostech.

Na překonání výzev bylo několik hodin, šesťáci tak poctivě trénovali od první do čtvrté vyučovací hodiny. A v čem se vlastně zlepšovali? Například ve vaření korejského jídla, fast foodu, pečení čokoládového koláče nebo receptu, který ještě nikdy předtím nevařili. 

Dále ovšem i ve sportu, na hřišti ZŠ Strozziho se prohánělo hned několik fotbalistů trénujících formace, kontrolu s míčem nebo střelbu na branku v podobě 10 gólů za sebou. „Když budeme pravidelně trénovat nebo něčemu věnujeme úsilí, tak se to můžeme naučit,” říká Ben, který se svými kamarády fotbal hraje pravidelně ve volném čase. 

Na běžeckém oválu se žákyně trénovaly v běhu na 60 metrů a ve vytrvalostním běhu na 1 km. Magda chtěla překonat svoji sestru, Andělka zaběhnout 1 km pod 4:30 min. 

Na školním dvoře trénoval Kryštof složitý skateboardový trik heel flip. Na houpačce Jirka pro změnu zkoušel, jak dlouho se vydrží houpat, limit měl nejméně 20 minut. A proč právě houpačka? „Já jsem chtěl zkusit, jak dlouho to zvládnu, jakou výdrž vlastně mám. Bylo to pro mě ovšem hodně únavné, myslím si ale, že teď už budu schopný dělat klidně i mnohem složitější věci,” říká Jirka. 

Kryštof je skateboardista a vybral si trik pro pokročilé: „Na skatu už jezdím nějakou dobu a tento trik mám rád, chtěl bych se ho naučit. Proto jsem si vybral tuto výzvu, že je na to vhodný čas.“

V ředitelně si žákyně  Míša vyzkoušela úlohu pana ředitele. „Mým dnešním cílem je nést zodpovědnost. Chtěla jsem si zkusit něco řídit a také vědět, jaké to je, být ředitelkou školy.“ Míša zpracovávala formuláře o přijetí a nepřijetí ukrajinských žáků, které se ucházejí o nástup do naší školy. 

Na půdě v družině překonávalo své výzvy hned několik žáků a žákyň. Matyáš kreslil obrázky pěti cizokrajných i českých ryb. Vybral si je proto, že má přírodopis rád a chtěl se zlepšit v technice, jak rybu nakreslit co nejvěrohodněji. 

Skupinka děvčat se věnovala přípravě míchaných nápojů, dvojice chlapců pro změnu pekla čokoládový dort.   

Výzva je jednou z příležitostí, jak trénovat svou vůli a překonávat hranice. Tak snad si každý z tohoto dopoledne něco odnesl.

Autor/ka
Michaela Smolařová
Publikováno
7.7.2023

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize Reflegs a školní rádio.