První schůzka dětské rady. Co se řešilo?

Vadí vám, že škola začíná v 8 hodin? Jsou přestávky podle vás moc krátké? Chcete se podílet na rozhodování o škole? K tomu je tady dětská rada. Ta se bude každý měsíc potkávat a řešit to, co by žáci chtěli ve škole změnit. Její členové se poprvé potkali v pondělí 5. října.

“Já bych chtěla, abychom se shodovali, ale každý měl svůj názor a abychom o tom diskutovali a navzájem si rozuměli,” řekla Majda Chromá, zástupkyně třídy 5.A. Na první schůzce se všichni zúčastnění rozdělili do skupin, kde řešili úkoly dětské rady do budoucna. Chtěli by mimo jiné realizovat přání žáků, projednávat budoucnost školy a prezentovat nápady na změny.

“Sejde se nějaký počet žáků s učiteli a dohodnou se, co se bude řešit,” představuje si fungování dětské rady Jonáš Motyčka (5.A).

Umět prosadit svůj názor. Nebát se mluvit před ostatními. To jsou některé z věcí, které se děti v dětské radě naučí. Výsledek své diskuze ve skupinách prezentovaly na první schůzi hned ostatním.

A co vy? Chtěli byste se také zapojit? Každá třída si zvolila své zástupce. Můžete se na ně obrátit a říct jim váš názor. Každý názor se počítá. Když budete chtít, můžete se k vašim zástupcům přidat a jít s nimi na příští schůzku dětské rady. Scházet se bude každý měsíc.

Foto: Mykola Štěpán Kukla (6.B, MK)

Daniel Tůma, Mykola Štěpán Kukla