Poznávali jsme krásnou zbraslavskou krajinu

Poznávali jsme krásnou zbraslavskou krajinu

Třída 6.C se vypravila 5. května na společný výlet se 6.D, a to na keltské oppidum Závist. Ráno v osm hodin jsme se sešli před školou. Jeli jsme metrem na hlavní nádraží a potom vlakem na stanici Vraná nad Vltavou. Ze stanice začala dlouhá túra až na keltské oppidum.  

Cesta ubíhala celkem rychle. Přišla naše první zastávka, kde si všichni odpočinuli a šlo se dál. Zastavili jsme také na menší vyhlídce na zbraslavskou krajinu a vyfotili společnou fotografii. Když jsme se chystali dál, najednou se kolem jednoho z žáků udělal kroužek, spatřili jsme totiž chráněného mloka skvrnitého. Chvilku jsme obdivovali jeho mnohobarevnost a krásu a pak se vydali dál po naší cestě. Terén se najednou začal zhoršovat a my zjistili, že jdeme z trochu většího srázu, s kameny a půdou, která v některých místech klouzala, v důsledku slabšího ranního deště. Opatrně jsme zdolávali neúprosný terén a doufali, že brzy bude lepší. Byli jsme trochu špinaví, ale nakonec jsme terén zdolali. Došlo na pár dalších zastávek a střetnutí s dalšími mloky skvrnitými, které jsme nakonec na naší cestě viděli celkem čtyři.  

Na cíl naší výpravy jsme nakonec došli. Na keltském oppidu se nachází rozhledna Závist, na kterou vystoupali skoro všichni zúčastnění. Odpočinuli jsme si a už nás čekala jen cesta na nádraží. Tu jsme zvládli bravurně a odjeli vlakem zpátky na hlavní nádraží. Dojeli jsme ke škole a tam už byl konec našeho výletu. 

Výlet se vydařil, počasí nám přálo a my jsme byli rádi, že jsme mohli poznat krásnou přírodu u Zbraslavi. 

Napsala: Anežka Dvořáková, 6.C

 

 

Štítky
Lyčkopis Výlety
Autor/ka
Anežka Dvořáková
Publikováno
21.5.2022

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize Reflegs a školní rádio.