Páťáci pod Ještědem

Lyžáku se účastnila většina dětí ze tříd 5. A, 5. B a 5. C.

V sobotu 19. února jsme od školy vyrazili pod Ještěd. Autobus nás dovezl pod kopec, pak jsme šli asi 4 km na chatu Pláně. Čekal nás dobrý oběd, vybírání pokojů a bobování. Také jsme se šli podívat, kde budeme další dny lyžovat. V neděli jsme se dělili na družstva, ve kterých jsme pak celý týden lyžovali. Družstva se jmenovala: Jablka, Hrušky, Lesní plody, Pomeranče a Kiwi (ti, co stáli poprvé na lyžích).

Jablka, Hrušky a Lesní plody šly na svah a ostatní trénovali poblíž chaty. Po poledním klidu jsme šli zase lyžovat, ale pršelo. Do chaty jsme přišli celí promočení.

Po večeři jsme se rozdělili do 7 týmů, ve kterých jsme mezi sebou soutěžili, hráli jsme různé hry a dělali zábavné aktivity. Týmy se jmenovaly: Brumíci, Zelený čaj, Pašíci, Růžové střely, Čokolády, Šmoulové a Rohlícy.

V pondělí nám počasí také moc nepřálo, ale lyžovat jsme se vydali. Museli jsme na svah šlapat kousek od naší chaty až k lanovce Skalka. Skupinka Kiwi zatím trénovala na svahu u chaty s Honzou. Ostatní skupinky už lyžovaly a učily se společně se svými instruktory Vítkem, Míšou, Luckou a Ondrou.

Lyžovali jsme do 13:30, pak jsme sjeli k chalupě na oběd. Po poledním klidu jsme hráli venku hry do skupinek: biatlon a přetahovanou. Po večeři jsme hráli: Je pravda, že… a zpívali si. Přijel za námi pan učitel Jirka.

V úterý jsme se vydali plavat do aquaparku Babylon. Sešli jsme z kopce na zastávku a tramvají číslo 3 jsme dojeli skoro až k bazénu. Tam nás asi nejvíc zaujala laserová show. Cestou k chatě jsme si ještě nakoupili nějaké dobroty. Výšlap na chatu byl dlouhý a náročný. Čekal nás ale dobrý běd a polední klid. Po něm jsme šli ven na ježdíky a boby. Večer jsme předváděli scénky na zadaná slova. Byla to sranda.

Ve středu jsme vyrazili na svah, s námi se vydali i někteří lyžaři ze skupinky Kiwi. Počasí nám přálo a všichni jsme si lyžování užívali. Po poledním klidu jsme si vzali ježdíky a boby a řádili jsme na sněhu u chalupy. Večerní program byl sportovní se zaměřením na pingpongové dovednosti.

Ve čtvrtek bylo krásné počasí na další lyžování. Po poledním klidu jsme ve skupinkách stavěli stavby ze sněhu. Večer jsme venku ve tmě hráli na špióny, co kradou svítící tyčinky a učitelé nás u toho chytali.

V pátek jsme byli na svahu úplně všichni! Byly závody na lyžích – slalom. Po obědě a poledním klidu proběhl ještě velký skupinový kvíz. K večeři jsme měli konečně slibovaný řízek. Po večeři bylo vyhodnocení celolyžákové hry, úklidu pokojů a slalomu.

Zbývalo nám jen dobalit a jít se vyspat, abychom ráno všechno stihli.

V sobotu jsme si po snídani uklidili pokoje, odnosili jsme si věci do auta a vyrazili jsme pod kopec na autobus. Už jsme se moc těšili na rodiče.

Zapsali: Nela Hamouzová a Jeroným Šimůnek (5. A), Majda Cihlová a Justýna Geršlová (5. B), Majda Kačerová a Eva Dimitropolis (5. C)

Ohlasy z lyžáku od dětí

Líbila se mi noční světýlková hra a večerní hry skupinek.
Líbily se mi hry a lyžování. Andělka
Líbilo se mi, že jsme mohli zkoušet hlavolamy od Ondry. Vali Č.
Líbilo se mi, že jsem poznal nové kamarády.
Líbilo se mi, že si Vítek myslel, že závodím na lyžích. Kryštof
Líbilo se mi, že jsme byli také v bazénu.
Líbilo se mi bobování a obědy.
Nejraději bych tam zůstal, protože tam vaří tááááááák dobře. Jeroným
Bavilo mě, když jsme se na lyžích učili s Vítkem skákat. Míša O.
Největší sranda byla jet sjezdovku s Vítkem a líbil se mi lyžákový kvíz. Daniel Iz.
Na lyžáku bylo nejlepší to lyžování, aquapark Babylon, kde byla světelná show a hry, co jsme tam
hráli.
Líbilo se mi, že jsme se všichni společně bavili a s ostatníma jsme se nehádali. Líbilo se mi hrát divadlo.
Nela H.

Pár slov za lyžařské instruktory a zdravotníka

I nám se na horách s dětmi moc líbilo. Potěšilo nás, že se všechny děti spolu kamarádily, hrály hry a
společně se zapojovaly do aktivit v rámci skupinové celolyžákové hry.
Díky Honzovi se nakonec na sjezdovce objevili úplně všichni, i ti, co na začátku stáli poprvé na lyžích.
Díky ostatním instruktorům (Vítkovi, Ondrovi, Míše, Lucce, Jirkovi) se lyžaři každý den zdokonalovali
v lyžařských dovednostech.
Díky Ondrovi jsme zůstali až do konce fit.
Díky Vítkovi za celé zorganizování lyžáku pro 5. třídy.
Díky rodičům jsme poznali nové děti a díky dětem jsme mohli naplnit celou chatu Pláně.
Za rok se budeme zase těšit na nějakou bezva partu, se kterou vyrazíme za sněhem a zimními
radovánkami.

SKOL
Lucka Klimešová, Míša Rabová, Vítek Ryba, Honza Stříška, Ondra Černý, Jirka Brůžek