Ohlédnutí za odpoledním recitováním

Dva únorové odpolední čtvrtky jsme jako každý rok (když opomenu covidový výpadek) věnovali poetickému setkání. Letos podruhé proběhla první kategorie přednášejících (2. a 3. třídy) na Pernerce, kde nám byla zázemím horní družina. Sešlo se hodně šikovných recitátorů, kteří byli vybráni z třídních kol.

Podpořit je přišli rodiče, spolužáci i učitelé.

Další kategorie (4. a 5. třídy + druhý stupeň) proběhly na Lyčkově náměstí v divadélku.

Tam byla účast recitátorů trochu menší, ale mohli jsme si vyslechnout také přednes prózy.

I tady přišli podpořit recitátory rodiče a druhostupňovým kamarádům přišli zatleskat spolužáci ze školního klubu. Poradci (porotci) z řad učitelů měli obtížný úkol, vybrat recitátory, kteří budou reprezentovat naší školu v obvodním kole Prahy 8.

I. kategorie 2. – 3. třída postup do obvodního kola:

František Diviš 3.K, Johan Krušina 3.S, náhradník Matyáš Rada 3.S

Ocenění: Lukáš Voják 2.A, Ema Šimáčková 2.B, Adina Muchová 2.D, Arina Khokhriaková 2.M,

Ema Molnárová 3.B

II. kategorie 4. – 5. třída postup do obvodního kola:

Helena Nádobová 5.B, Eliška Lišková 5.C, náhradník Jasmína Málková 4.A

Ocenění: Malvína Urbanová 4.B, Tycho Haukland Mei 4.P, Jáchym Fryš 4.P, Žofie Kaderková 5.C

III. kategorie 6. – 7. třída postup do obvodního kola:

Táňa Kalinová 6.B, Matyáš Hotový 6.C

IV. kategorie 8. – 9. třída postup do obvodního kola:

Vojta Mazánek 8.A

Děkujeme všem, co nás poeticky potěšili a také všem, co přišli recitátory podpořit.

Děkujeme učitelům, kteří nám své recitátory do školního kola poslali, děkujeme kolegům - učitelům poradcům (porotcům) a všem dalším pomocníkům.

Ze 3. kategorie 6.-7.tříd z obvodního kola postoupila do krajského Táňa Kalinová z 6.B a Matyáš Hotový z 6.C dostal ocenění.

V 2. kategorii 4.-5. třídy postoupila do krajského kola Eliška Lišková z 5.C a ocenění poroty dostala Helena Nadobová z 5. B. Velká gratulace!

Lucka Klimešová

Štítky