Na návštěvě u (budoucích) kolegů na Primě

Mediální klub naší školy dostal jedinečnou příležitost zavítat v polovině května do sídla skupiny Prima, která patří mezi největší mediální domy v ČR. Sídlí ve Strašnicích, kam se přestěhovala celá teprve nedávno a najdete zde jak televizní, tak rozhlasová studia i veškeré zázemí. Měli jsme možnost projít si postupně celou budovu, zastavit se v jednom z rádií a nahlédnout také do televizního studia CNN Prima News.

Skupina Prima vysílá jedenáct televizních a šest rozhlasových stanic, provozuje více než 20 webů, vydává také tištěné magazíny a pořádá spoustu akcí. Měli jsme možnost díky Elišce Svátkové, která nás provázela, zblízka poznat fungování oddělení marketingu a PR, ale prošli jsme si také zbytek budovy a dozvěděli se něco o profesi téměř každého, kdo zde pracuje.

Samozřejmě jsme se museli zastavit také v rozhlasových studiích, kterých tu najdete hned několik. Jedno z nich patří Signál Rádiu, které vysílá podle svého motta „to nejlepší z 80. let“. Detailně nám svoji práci a fungování celého rádia popsal jeden z moderátorů a dramaturg stanice Jirka Svoboda.

Dostali jsme se také do zázemí televizního zpravodajství, bohužel jsme se vzhledem k mimořádnému vysílání nedostali přímo do studia CNN Prima News, ale měli jsme možnost alespoň nahlédnout.

Děkujeme za tuto příležitost!

Foto: Tadeáš Cihla

Štítky