Mloci a užovky

Mloci a užovky

Rádiovým příspěvkům se naše školní redakce Mediálního klubu věnuje již několik let. Jsme proto velmi rádi, když máme možnost si reálné novinářské prostředí nejen zažít, ale rovnou i vyzkoušet. Rádiem Junior jsme byli pozváni na tiskovou konferenci organizace CCBC, za účelem představení zbrusu nových videí o dvou zajímavých zvířatech žijících na území Prahy. Spolu s Terkou, Mikym a Míšou jsme tak dostali příležitost se nejen ptát, ale i natáčet.

Videa nám představila život mloka a užovky a také krásně doplnila skvělou a rozsáhlou sbírku knihovny CCBC. Online knihovna CCBC je stránka, kde se můžete dozvědět spoustu informací o přírodě, buď skrze výuková videa a nebo materiály, jako jsou pracovní listy, či slovníčky pojmů nebo infokarty. Za podpory Magistrátu hl. m. Prahy stránka aktuálně nabízí mnoho skvělých materiálů, jak pro školy, tak i pro nadšené zájemce o přírodu. Organizace CCBC pořádá i zážitkové programy pro školy. 

Tato videa nám představila skvělá moderátorka Denisa Kimlová z Rádia Junior. Poskytla nám možnost ptát se jak autorek projektu Kristýny Novákové a Adély Hemelíkové, tak i kameramanů Víta Lukáše a Štěpána Alexandra. Ptali jsme na to, jak projekt vznikl, jak se natáčelo a jak ho propagovat. Nechyběl ani herec Tomáš Juřička, který propůjčil mlokům a užovkám svůj hlas. Ptali jsme se ho, jak se mu líbilo natáčení, zda má rád přírodu a co si o tomto projektu myslí. Na naše otázky odpovídala i energická Viki Seifertová, ambasadorka CCBC, která se snaží díky svým přednáškám, aby se videa dostala do širšího povědomí veřejnosti. Konference se konala v centru popularizace ochrany přírody „U studánky poznání“, kde jsme si v samém závěru mohli prohlédnout krásné výstavní prostory s fotografiemi p. Vítka Lukáše, jednoho z tvůrců zmiňovaných videí. Zaujalo nás množství unikátních fotografií, včetně jedné konkrétní, jejíž odpověď vám  přinášíme v audio podobě v příloze tohoto článku. 

Za účast na konferenci jsme velmi rádi. V pořadu Všudykuk na Rádiu Junior tak 31.12. 2023 byla odvysílána první rozhlasová reportáž vytvořená v naší školní redakci. Našemu Mediálnímu klubu to přineslo další cenné zkušenosti, ze kterých budeme dlouho čerpat.

Reportáž si můžete poslechnout na webu Rádia Junior (v čase 42 min. a 43 s).

https://www.mujrozhlas.cz/vsudykuk-jany-rychterove/pustte-si-vsudykuk-jany-rychterove-2705643

A odpověď pana pana fotografa Vítka najdete zde:

Tiskové konference se zúčastnili: Mikuláš Berka, Anežka Dvořáková, Michaela Kroková, Tereza Babczynská

Foto: Vít Lukáš, Michaela Smolařová

Autor/ka
Anežka Dvořáková
Publikováno
17.1.2024

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize Reflegs a školní rádio.