Lyčkament na výjezdu

Dětská školní rada, nově pojmenovaná Lyčkament, se vydala v dnech 3.-5. října na výjezd do rekreačního areálu Garnataurus v Kounicích. V rámci výjezdu jsme se snažili posilovat dovednosti práce v týmu, samostatnost, zodpovědnost a komunikační dovednosti.

3. října jsme se sešli na Hlavním nádraží a vydali se na vlak, který nás zavezl do Čerčan. Z Čerčan jsme jeli do Chřenovic a ze zastávky jsme se vydali pěšky do areálu. V areálu nás přivítali a my se mohli vrhnout na naši práci.

Učili jsme se, jak zpracovávat informace, protože pro nás členy a členky  Lyčkamentu je důležité informacím porozumět a umět je předat dál směrem ke svým třídám. Tyto dovednosti jsme cvičili také tak, že jsme se snažili stmelit naší skupinu jako celek, dále jsme si také rozdělili role na základě toho, v čem je kdo dobrý. Následně jsme přemýšleli, čí dovednosti se v naší práci mohou hodit.

Myslíme si, že výjezd se povedl a pomohl nám ve spoustě ohledech, nejen v tom, jak udělat náš Lyčkament co nejlepší.

Podívejte se na video z celého adaptačního výjezdu, které jsme s Mediálním klubem natočili.

Napsala: Anežka Dvořáková / Střih: Mykola Štěpán Kukla / Spolupracovali: Andreas Ton, Jan Dvořák, Barbora Klimešová

Anežka Dvořáková, Mykola Štěpán Kukla