Jackie Chan opět v akci

Jackie Chan je herec známý s čínské i americké filmové produkce. Proslavil se mimo jiné díky svému bojovému umění. Největší zásluhu na jeho úspěchu totiž nese to, že dělá kaskadérské kousky zcela sám.

Jackie Chan se snažil mnohokrát proslavit v Hollywoodu, což se mu povedlo například s trilogii Rush Hour (Křižovatka smrti), teď se věnuje tvorbě filmů v Číně, tedy ve své domovině.

Oznámil nový film „Ride On“, který bude mít celosvětově premiéru 7. dubna 2023, tedy ve stejný den, kdy má Jackie narozeniny a také k výročí 60 let, co Jackie Chan působí ve filmovém průmyslu.

Ride On (2023)

Film je akční komedie, ve které si Jackie Chan zahraje postavu jménem Lao Luo, tedy kaskadéra který je na dně a má velké finanční problémy. Jediné co má, je jeho milovaný kůň, ze kterého chtěl vždy udělat kaskadérského koně. když ale zjistí, že mu kvůli dluhům mohou koně odebrat a vydražit, spojí se svou dcerou a jejím přítelem právníkem. Když se Lao Luo potká s vymáhání svého koně,  který je pro něj jako syn, začne o něj doslova bojovat..

A jelikož je kolem nich spoustu lidí,  kteří ho nahrávají na sociální sítě, video se ihned stane populárním a Lao Luo se stane opět chtěným kaskadérem, stejně jako jeho kůň.

Lao Luo bude mít tak znovu šanci vystoupat na vrchol své kariéry. A má tak opět možnost si vybrat mezi prací a rodinou.

Film režíruje Larry Yang, který je velmi dobrým režisérem, ať už se jedná o jakýkoliv žánr filmů. Ve filmu si zahrají kromě Jackieho, mnoho úspěšných čínských herců, například Wu Jing, Guo Qilin, Yu Rongguang či Liu Haocun.

Jackie při natáčení různých filmů utrpěl mnoho zranění a jelikož ve filmu Ride On Jackie dělal i tentokrát několik kaskaderských kousků, přivodil si i zde několik zranění.

Film je předurčen ke generaci dračích a tygřích koní, což znamená, že film je pro každou věkovou kategorii.

Foto: z natáčení filmu, ČSFD.cz

Michaela Kroková