Děti na Pernerce tančily

Pohybu, tanci, choreografii a nejen tomu se věnovaly děti ze 2.C spolu s paní učitelkou Andreou Kuchtovou, Janou Kadlecovou a choreografkou Zdenkou Brungot Svítekovou. Po dobu pěti týdnů spolu podporovaly svou fantazii a kreativitu, kterou následně předvedly na závěrečném vystoupení v tanečním sále Karlínského Spektra. Tanec ovšem nebylo to jediné, co děti rozvíjely, díky vzájemné spolupráci a skvělému vedení  posilovaly své sociální dovednosti, ale i učivo probírané v běžné výuce.

Škola tančí je projekt realizován Centrem choreografického rozvoje SE.S.TA. Myšlenka propojení tance s učením pochází z Francie, odkud se postupně aplikovala i do dalších zemí, jako je Belgie, Norsko či Anglie. K nám do České republiky přišla díky tanečnici, pedagožce a choreografce Marii Kinské: „Poslední dva roky se situace neustále zlepšuje, vzniká trend, kdy si lidé uvědomují, že je toto pojetí učení opravdu důležité. Také umělci už pochopili, že je to důležité i pro samotné umění. Pro tanečníky a tvůrce je to samozřejmě výzva, protože musí tvořit s dětmi.”

Poprvé se takový projekt realizoval i na našem detašovaném pracovišti Pernerova. Věříme, že se nejedná o poslední zkušenost s tímto zajímavým pojetím učení. Pokud vás zajímá, jak si děti tento společný čas užily, zaposlouchejte se do rozhlasového dokumentu.

Zpracování, střih a režie dokumentu: Michaela Smolařová / Provází: Anežka Dvořáková / Spolupráce: Mykola Štěpán Kukla, Barbora Klimešová / Foto: Dragan Dragin a archiv SE.S.TA

Štítky
Školní rádio