Den bez batohů zná svého vítěze!

Den bez batohů zná svého vítěze!

Školní batoh je pomůcka, která neodmyslitelně patří ke školním i studentským letům většiny dětí na světě, ovšem ještě stále existují oblasti, kde tomu tak není. Dnem bez batohu si připomínáme děti, které své pomůcky ještě stále nosí v rukou či igelitových taškách a to často mnoho kilometrů. Zakladatelkou happeningu je Mongai Fankan, mladá aktivistka, která se podílela na iniciativě pomoci africkým dětem, které si svůj školní batoh často nemohly dovolit. 

I u nás v rámci projektu Hrdá škola, proběhl tento výjimečný den a děti si své školní pomůcky přinesly v neobvyklých předmětech, často velmi netradičních. Akce proběhla v obou budovách, jak na Lyčkárně, tak i na Pernerce. O velké přestávce se tak všichni sešli v tělocvičnách, kde proběhla i přehlídka nebatohů z řad pedagogů. 

Tím ovšem den nekončil, kdo chtěl, mohl se zapojit do soutěže o nejlepší „nebatoh“ a my už známe vítěze. Školní parlament Lyčkament tak odhlasoval 10 nejzajímavějších „nebatohů“, o které se s vámi dělíme v naší fotogalerii. Na Lyčkárně vyhráli Milan Vopička s mikrovlnkou, Filip Procházka s lodí, Kateřina Kůsová s věšákem, Babeta Fašková se sušákem a Rebeca Řepová s truhlou. Na Pernerce Kryšpín Hamouz s hrncem, Šimon Kada s obalem na kytaru, Míša Švarc s kyblíkem na chipsy, Viktorie Kožinová s kufrem na kolečkách a Martin Heissler s kýblem na vytírání. Z řad učitelů vyhrál Tomáš Rukavička z Pernerky a na Lyčkárně vyhrála paní učitelka Marcela Bílá. 

Všem velmi děkujeme za chuť se přidat a zapojit se tak do iniciativy, která probíhá na mnoha školách po celém světě.

Autor/ka
Michaela Smolařová
Publikováno
2.2.2024

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize Reflegs a školní rádio.