DDM oživil Golemovo tajemství

Jak jsme vyrazili za golemovým tajemstvím

V sobotu 21.11.2020 zorganizoval DDM Karlínské spektrum soutěžní hru Prahou křížem krážem za Golemovým tajemstvím. Hry se zúčastnilo nakonec 133 rodinných týmů. Jednalo se již o 9. ročník soutěže. Letos proběhlo vše bezkontaktně, pomocí QR kódů, týmy pátraly v tajuplných zákoutích po slavné pražské legendě. Celkem bylo po staré Praze rozmístěno 13 stanovišť, hra byla na čas a zároveň se zodpovídaly vědomostní otázky, za nesprávnou odpověď byly trestné minuty, celá hra byla totiž na čas. Nejrychlejší týmy vyhrály cenu, kterou si mohly vyzvednout v DDM.

Můj postřeh: hra byla zajímavá a dobrodružná. V našem týmu jsme byly tři ve věku 5-10 let a přišlo nám to náročné na vzdálenosti stanovišť i na vědomostní otázky. I přesto se však těšíme na příští rok, kdy bude probíhat již 10. ročník soutěže, tentokrát snad již „kontaktní“.

Natálie Židovská
1.12.2020