Čarodějnice opět zaplnily náměstí

“Čarodějnice dlouhá jako jitrnice,” znělo na Lyčkově náměstí. Na konci dubna se konal 19. ročník akce Náměstí plné čarodějnic. A to po dvou letech, kdy se nemohlo čarodějnické odpoledne konat kvůli pandemii covidu. Poslechněte si anketu!

Ten den bylo venku velmi pěkně. Na oblíbenou akci dorazila spousta dětí spolu s rodiči. Řekla se říkanka, rozdaly se kartičky na razítka a šlo se kouzlit.

Čarodějnice, dlouhá jako jitrnice, je mezi námi, je je je, třikrát musíš obejíti a počtvrté musíš říci: ta je hezká, ta je hezčí a ta nejhezčí!

Soutěže byly jako vždy pro žlutou a bílou kategorii. V první soutěžily mladší děti ze školky, v druhé starší děti z prvního stupně.

Pro děti ze žluté kategorie byly připravené tyto disciplíny: let na koštěti, dračí vejce, hokej, hod na čarodějnici, kuželky, pyramida a skořápky.

A pro bílou kategorii tradičně následující stanoviště: do pytle!, let na koštěti, hokej, hod na čarodějnici, kuželky, souboj, skořápky

Na jednom ze stanovišť (let na koštěti) jsem se ptal Adama ze 7.A těsně před začátkem, jak se těší. „Zatím tady nikdo není, ale až někdo přijde, tak si myslím, že to bude fakt jako bomba,” řekl mi Adam. Na jejich stanovišti byl zrovna největší nával. „Vypadá to, že tady je docela hodně lidí, hodila by se vám nějaká další pomoc? S čím by vám mohl další člověk pomoci?" ptal jsem se. „Vysvětlovat, dávání razítek, zapisování času, prostě všeobecně,” doplnila Tea z 5.A.

Většinu času jsem strávil u stánku s kuželkami žluté kategorie, ale když jsem byl zrovna na nohou, dělal jsem pár fotek. Můžete se na ně podívat v galerii níže.

Po dvouleté pauze se akce opravdu vydařila. Na závěr nemohl chybět tradiční oheň. Při přeskoku přes oheň se nikdo nezranil.

Pak už se začalo stmívat a čarodějové a čarodějnice se začali s rodiči pomalu vracet do svých domovů.

Autor článku: Daniel Tůma / Editor: Matouš Ettler

Štítky