Tři bratři: divadelní představení 5.B

Tři bratři a tři příběhy, tak potěšili žáci a žákyně 5.B nejen diváky a divačky z řad svých mladších spolužáků, ale i rodiče. Připravili divadelní představení, které navíc celé sami zazpívali.

Nacvičit takové představení není jen tak. Třídě 5.B to zabralo zhruba 7 měsíců, kdy intenzivně využívali všechny hodiny hudební výchovy. V pohádkách se objevilo velké množství kostýmů a kulis, ty děti vyráběly v rámci výtvarné výchovy a pracovních činností. A jak divadlo hodnotí samotné paní učitelky? „Děti byly šikovné, skvělé, chvílemi jsme se bály, jak to dopadne, ale musíme je opravdu pochválit. Dopadlo to výborně. Díky divadlu se děti lépe stmelily, umí si i více naslouchat,“ říká jejich třídní Míša Štefániková. Na představení se podílela celá třída a Míša Rabová.

Můžete se podívat na záznam, který pro vás natočil Mediální klub.

Kamera: Jan Dvořák / Střih: Matouš Ettler / Rozhovor: Michaela Smolařová

Mediální klub