Rozhlasový režisér navštívil Mediální klub

Součástí činnosti Mediálního klubu je i setkávání s různými odborníky z médií. Kvůli pandemii nemůžeme vyrazit my do redakcí, tentokrát tak přišlo "rádio" k nám. Zavítal k nám Petr Mančal, který pracuje jako rozhlasový režisér Českého rozhlasu.

Setkání s Petrem bylo opravdu nabité. Dozvěděli jsme se, jak se dělají různé ruchové zvuky v rozhlasových hrách. Zkusili jsme si i vytvořit takzvanou zvukovou krajinu: „Rozdělili jsme si zvuky racků, moře a parníku. Bylo to celkem těžké, obzvlášť udělat racka. Díky Petrovi jsme se dozvěděli, jak dělají zvuky v rádiu. Taky jsme si vyzkoušeli, jak se např. dělají zvuky kroků ve sněhu a zvuky žáby.“ říká Anežka Dvořáková. Tato návštěva nám přinesla mnoho zajímavých informací o práci v rádiu. Celé setkání jsme zpracovali do rozhlasové podoby, o kterou se s vámi rádi podělíme. Příjemný poslech přeje Mediální klub.

Editor a střih: Michaela Smolařová

Adam Volejník, Anežka Dvořáková