Do školy i v sobotu: Zahradní slavnost zpříjemnila poslední letní odpoledne

Do školy i v sobotu: Zahradní slavnost zpříjemnila poslední letní odpoledne

Dlouho očekávaná oblíbená akce pro žáky i jejich rodiče se tento rok uskutečnila v sobotu 22. září. Zahradní slavnost je každoročně, …

Dlouho očekávaná oblíbená akce pro žáky i jejich rodiče se tento rok uskutečnila v sobotu 22. září. Zahradní slavnost je každoročně, už více než deset let organizována spolkem Rodičů Smysluplné školy, na akci se tudíž podíleli nejen učitelé, ale i rodiče.

Akce byla zahájena vystoupením školního pěveckého sboru Piánko, pod vedením Mgr. Marcely Bílé zaznělo hned několik písní. Celý záznam si můžete přehrát níže. Následoval volný program a možnost si vyrobit spoustu zajímavých předmětů. Byl zde stánek na výrobu placek, netradičních semaforů z koření či možnost nasprejovat si vlastní originální dopravní značky. Mezi oblíbené aktivity patřila překážková dráha pro šlapadla, po hladkém projetí děti získaly řidičský průkaz. Nechyběl ani stánek s jídlem a pitím. U tradičního fotoateliéru Mgr. Petra Tichého jste se mohli vyfotit s celou rodinou na krásných velkých kulisách, které vyráběli sami žáci. Novinkou zahradní slavnosti byl stánek Mediálního klubu. Děti a rodiče si mohli seznámit např. se slovními cvičeními, kterým se na pravidelných setkáních věnujeme. Dále byla možnost si vyzkoušet si obsluhu kamery nebo obrazové režie, která umožňuje natáčet záznamy z několika kamer najednou. U příležitosti představení webového magazínu Lyčkopisu členové Mediálního klubu natočili svoji první veřejnou rozhlasovou anketu, ptali se rodičů, dětí i učitelů.

V podvečer se konala bohatá tombola, odkud si každý na památku odnesl i nějakou tu maličkost. Akce se velmi vydařila a už se těšíme na další úspěšné ročníky.

Autorka článku a fotografií: Aneta Hanzalová / Anketa: Anna Bartoníčková, Kryštof Vilgus / Střih ankety: Mgr. Michaela Smolařová / Na programu se za MK dále podíleli: Boyan Malinov, Václav Zachariáš, Matouš Ettler

Autor/ka
Aneta Hanzalová
Publikováno
29.9.2018

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize Reflegs a školní rádio.