Výprava Objevitelů z 2.A na Libeňský zámek

Po velmi vstřícné a rychlé komunikaci s paní místostarostkou Vladimírou Ludkovou jsme se v úterý 11. 6. vydali s Objeviteli na Libeňský zámeček. Paní místostarostka nám ještě před zámečkem poutavě vyprávěla o historii, děti v průběhu povídání svačily, poslouchaly, ale také se aktivně zapojovaly, pokud něco věděly. Mohli jsme se také ráno pozdravit s panem starostou Ondřejem Grosem, který šel akorát do práce.ásledovala prohlídka vnitřních prostor zámečku. V obřadní síni jsme si mohli prohlédnout řetěz se státním znakem, který na svatbě nesmí chybět, a vyzkoušeli jsme si, jakou má obřadní síň akustiku, když jsme si hráli na bubínek a opakovali rytmus kamarádů. Za obřadní síní se nachází místnost, kde se setkává rada městské části a rozhoduje o různých věcech. Děti si na chvíli mohly vyzkoušet, jaké to je a mohly rozhodovat, jaké sociální skupině by se měla přidat finanční podpora.

Další prostor, který jsme mohli obdivovat, byla zámecká kaple Neposkvrněného početí Panny Marie. Tam děti nejvíce zajímalo, kudy se chodí na kazatelnu. V závěru prohlídky jsme se ocitli v konferenční místnosti, kde byl pro děti nachystán pracovní prostor s velkým množstvím materiálu na tvoření. Děti si tak mohly vytvořit vlastní znak svého vymyšleného města nebo obce. Vzniklo tak mnoho pěkných a zajímavých znaků, které jsme si odnesli do školy. Součástí závěrečného tvoření bylo také čtení komiksového příběhu o skřítku Osmolíkovi, který vychází v časopise Osmička. Příběh jsme s dětmi dočítali ve škole, kde jsme také celé dopoledne zhodnotili.

Dětem se moc líbilo historické povídání, tvoření vlastních znaků a možnost nakouknout do míst, kam by se asi normálně nepodívaly. Velké poděkování tak patří paní místostarostce Vladimíře Ludkové, která si na nás udělala čas, provedla nás prostory Libeňského zámku a seznámila nás se zajímavou historií nejen zámečku, ale i Karlína a okolí. Dětem laskavě odpovídala na zvědavé dotazy a podpořila je v kreativitě při tvoření erbů.

Objevitelé z 2. A, Lucka Klimešová a Alice Pavelcová

Štítky