Lyčkárna oslavila 111 let

V sobotu 30. září 2017 se konala zahradní slavnost a výstava u příležitosti 111. výročí založení ZŠ Lyčkovo náměstí a bylo to opravdu velkolepé! Venku na hřišti byly stánky pro malé i velké, malovalo se na obličeje, vyráběly se ozdobičky, vytvářela se loď, fotilo se v tradičním fotoateliéru pana učitele Tichého, jedlo se a pilo.

Uvnitř probíhala velkolepá výstava připravená třídami na začátku roku a organizovaná samotnými žáky, kteří v roli průvodců provázeli zájemce přímo výstavou. K vidění bylo od základního kamene postupně vše, co se během těch 111 let na naší škole a v okolí dělo, včetně dobových fotografií, ale i zapůjčených dobových památek. Ve škole se také promítal dokument o ní a o Karlínu vytvořený Mediálním klubem. Závěrem výstavy pak proběhlo uložení časové schránky pro další generace k základnímu kameni.

V podvečer bylo ke shlédnutí divadélko pro menší děti a venku pod širým nebem pak vystoupil školní pěvecký sbor a jazzový soubor. Po skončení se losovala bohatá tombola a tak si každý odnesl nejenom pěknou vzpomínku na oslavu výročí, ale i drobný dárek.

Štítky
Lyčkopis Tradice