Trenéři ve škole

Naše škola je zapojena do projektu Trenéři ve škole. Jedná se o systematické zapojení profesionálních sportovních trenérů do školní výuky na prvním stupni tandemovou formou. Program je založen na propojení sportů, které v pravidelné rotaci ve standardních hodinách tělocviku na 1. stupni základních škol nabízejí dětem pestrou pohybovou činnost. V hodinách tělesné výchovy je cílem rozpohybovat všechny děti, ne jen ty nadané. Důraz je kladen na spolupráci s učitelkami a učiteli a jejich zapojení do samotných cvičení a her.

Cíle projektu:

• Vrátit dětem radost z pohybu.
  • Jen pokud si děti pohyb zamilují, budou se hýbat samy i mimo školu.
  • Pomoc s kvalitou tělesné výchovy na základních školách.
  • Trenér s vyučujícím pracují v tandemu.

Jaké sporty trenéři představují?

Více informací najdete na stránkách projektu www.treneriveskole.cz