Rozvoj inkluzivního vzdělávání na ZŠ Lyčkovo náměstí a sdílení zkušeností s dalšími pražskými ZŠ

Projekt: OP VVV CZ.02.3.61/0.0/0.0/15_007/0000196
Realizace: 1.9.2016 - 31.8.2019

Projekt (v rámci téma 2 výzvy) rozvíjí schopnost ZŠ Lyčkovo nám. vzdělávat všechny žáky společně, inkluzivně a kvalitně a reaguje tak na různorodou skladbu žáků. Těchto cílů dosahuje skrze spolupráci s partnerem (Člověk v tísni, o.p.s.) na mentoringu a doučování a skrze posílení lidských kapacit ve škole, zavedením nových podpůrných opatření, vzděláváním a provázením pedagogů. Osvědčené inkluzivní metody a praxi sdílí projekt s dalšími pražskými ZŠ, čímž přispívá k jejich transformaci k inkluzi.

Klíčové aktivity projektu:

KA1 – Řízení projektu

KA2 – Individuální doučování dětí   (ČvT)

KA3 – Skupinové doučování a rozvoj kompetencí žáků (Čj, Ma, Aj, FIE, Čj pro cizince, Čtenářské dovednosti)

KA4 – Individuální mentoring pro žáky („starší kamarád“) (ČvT)

KA5 – Podpora školního poradenského pracoviště

KA6 -  Vzdělávání pedagogů v ověřených metodách – (FIE)

KA7 – Metodická podpora pedagogů při práci s heterogenní skupinou – Moučink, mapy učebních pokroku

KA8 – Sdílení odborných zkušeností, pozorování a vyvozování dobré praxe s prvky odborného provázení (Shadowing)

KA9 – Osobnostní rozvoj pedagogických pracovníků - Individuální či skupinová supervize

KA10 – Podpora hospitací a sdílení dobré praxe – Vzájemné návštěvy mezi školami