Moderní aktivizační metody do výuky: Jak jsme se zapojili

Naše škola se zapojila do projektu Moderní aktivizační metody do výuky! (MAM), který vznikl na základě výzvy č. 58 – Rozvoj vzdělávání v Praze II, jeho oporou je úspěšná spolupráce Vysoké školy chemicko-technologické a Národního zemědělského muzea v Praze.

Absolvovaly jsme 7 celodenních seminářů v prostorách Národního zemědělského muzea a Letenských sadů, které byly vedeny zaměstnanci a spolupracovníky výše uvedených institucí.

Semináře byly zaměřeny na rozvoj environmentálního a sociálního vnímání žáků. Byly nám na nich předány informace, prezentace k využití a typy do výuky směřující k uvedeným cílům.

Při práci s našimi žáky využíváme informace, nápady a náměty, které nám byly díky seminářům zprostředkovány. Prezentace i nápady ze seminářů jsme nabídly k použití i dalším našim kolegům.

Dvě třídy naší školy (5. A, 2. B) se zúčastnily programů Národního zemědělského muzea. Pátá třída byla na programu Od oštěpu k civilizaci a druhá třída navštívila program Příběh obalu. Oba programy byly využity jako způsob realizace výstupů školního vzdělávacího programu. Návštěva muzea byla dětmi hodnocena jako zajímavé, poučná i zábavná.

Zapsaly účastnice kurzu MAM: Irena Dlasková, Lucie Klimešová a Jana Kadlecová

.