Lyčkamenťačky a Lyčkamenťáci se opět poznávali

I tento rok vyrazili členové a členky Lyčkamentu na adaptační výjezd. Obdobně jako v loňském roce přibylo mnoho nových tváří a výjezd byl příležitostí, jak se lépe poznat, poslechnout nové nápady a užít si společný čas.

Tentokrát vyrazili do rekreačního střediska Máj v Plasech u Plzně. Cesta byla dlouhá, ale vše se zvládlo na výbornou. Po ubytování v chatkách začal program. Nejprve se zástupci a zástupkyně různých tříd mezi sebou seznamovali, následně se věnovali fungování Lyčkamentu a novinám letošního školního roku. V rámci tří nabitých dnů si děti vyzkoušely mnoho her, vyrazily prozkoumat krásy okolních lesů a také toho hodně vymyslely. Adapťák s Lyčkamentem se tento rok opravdu vydařil. Na začátku bylo pro všechny trochu těžší si najít kamarády a pochopit, jak to v Lyčkamentu chodí, ale myslím, že jsme se velmi rychle poznali. Přijde mi, že jsme teď všichni kamarádi. Myslím, že tento rok toho mnoho dokážeme,” říká Nela Hamouzová ze 7.A.

Na co se děti v Lyčkamentu nejvíc těší? A v čem je Lyčkament pro děti důležitý? To si můžete poslechnout v podcastu, který natočila Anežka Dvořáková z Mediálního klubu.

Těšit se můžete i na video z adaptačního výjezdu.

Michaela Smolařová, Anežka Dvořáková, Nela Hamouzová
14.10.2023