Klub deskových her na deskohraní v Klementinu

Klub deskových her na Pernerce funguje už třetím rokem a občas se podíváme i na nějakou akci mimo Karlín.

Tentokrát jsme vyrazili na 22. ročník Mezinárodního festivalu deskových her, který se letos konal v Klementinu.

Sešli jsme se ve středu 18.10. u recepce na Pernerce, kde jsme k sobě přibrali ještě nějaké sourozence, rodiče a vyrazili na autobus.

Autobus nás odvezl až na Staroměstskou, odkud nám zbýval už jen kousek do Klementina.

Po příchodu jsme museli zaplatit symbolické vstupné 20Kč.

Poté nás čekalo vyjít do 2.patra do prostor knihovny v Klementinu, kde jsme spatřili velké množství stolů na chodbách a v dalších místnostech, které čekali až si někdo vybere hru z regálů (které byly plné her) a zasedne k hraní.

Měli jsme domluvené místo v prostorách dětské ludotéky, kde se nám začali věnovat dobrovolníci s vysvětlováním nových her.

Nové hry, které ještě neznáme, jsou právě ten důvod, proč jsme na deskohraní vyrazili.

S malými přestávkami jsme hráli až do půl šesté odpoledne.

Před odchodem samozřejmě nechyběla návšteva obchodu od TLAMA games a Mindoku.

Při zpáteční cestě ke škole se postupně naše počty zmenšovaly a v půl sedmé jsme před Pernerkou akci ukončili a rozešli se každý svým směrem.

Za klub deskových her

Tomáš Rukavička