Testování na covid-19 pokračuje každé pondělí

Ve všech školách na území ČR probíhá podle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví preventivní screeningové testování na onemocnění covid-19. Od pondělí 17. ledna 2022 bude toto testování probíhat opět jednou týdně, a to každé pondělí do odvolání (nebo první den příchodu do školy, pokud žák/zaměstnanec není při testování přítomen).

Testování se týká všech žáků a zaměstnanců školy, tedy i těch očkovaných a po prodělaném onemocnění covid-19.

Testovat se dále nemusí děti nebo zaměstnanci, kteří doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě. Takový test nahrazuje pouze ty termíny testování ve škole, při kterých je výsledek testu stále platný (tedy 72 hodin od PCR a 24 hodin od antigenního testu).

Pokud se dítě nebo žák screeningovému testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit, ale za podmínek nastavených mimořádným opatřením MZČR (ochrana dýchacích cest po celou dobu poskytování vzdělávání, není-li možné dodržet rozestupy alespoň 1,5 m od ostatních dětí nebo žáků).

Nadále platí, že se testuje antigenními samotesty jako při předchozích testováních.

Testování bude probíhat podle aktuálních informací pravidelně do konce února. Více informací na https://www.edu.cz/covid-19/faq-covid-19/

Marie Hronková
Publikováno