Pondělí 15. 6. 2020

Vážení,

omlouvám se za zpoždění vyvěšení úkolů na webu. Přes víkend jsme měli doma výpadek internetu a dnes jsem měnila mobilního operátora.

Chválím těch 5 pilných studentů, kteří vypracovali a poslali v pátek Světový den proti dětské práci. Kdo si to pilně přečetl, mohl si uvědomit, jak krásná máte dětství a že díky možnosti vzdělávání Vás může čekat mnohem lepší budoucnost, než ty miliony Vašich vrstevníků, kteří od útlého dětství těžce pracují, aby měli možnost přežít do dalšího dne.

Znovu připomínám, že se neučíte pro učitele ani pro rodiče, ale jen a jen pro sebe! Každým obcházením a vyhýbáním se překážkám a zadaným úkolů se okrádáte o možnost se dozvědět více.

Děkuji těm, kteří se omluvili. Doufám, že referát ještě odevzdají.

Dnes je pedagogická rada, zítra pošlu více informací k organizaci konce školního roku - odevzdání učebnic, předání vysvědčení apod.

Přeji Vám krásný týden plný pohody. Lucinka

Urči vzor mužský zde

Urči vzor podstatná jména zde

Najdi slovesa zde

Čtení s porozuměním zde

Nakupování - rozhodování zde

Nakupování - kolik vrátit zde

Navrhni bankovku zde

Hra proti Zlatce zde

V Deníku je chyba ve významném dni 14. 6. 2020 - zjisti o jakou chybu se jedná. Vypracuj referát na významnou událost a pošli Martině.

Prohlédni si video zde

Lucie Glogarová