Projekt ke 100. výročí založení republiky - pátek 26.10.

V pátek 26. října 2018 proběhl ve všech třídách základní školy projekt ke 100. výroční naší republiky. První tři vyučovací hodiny byly věnovány informacím o vzniku Československa v roce 1918 (a o následném vývoji státu). Zároveň každé dítě napsalo přání naší republice na papírový lipový list. Z těchto listů vznikne v prostorách školy "Strom přání ČR" v národních barvách. Poslední vyučovací hodina byla určena samotné oslavě výročí. Na dvoře školy jsme sestavili z našich těl vlajku ČR, v předzahrádce u školní družiny jsme slavnostně zasadili národní strom - lípu a ukončili vzpomínku společně se školním sborem zpěvem československé hymny. Fotografie z akce naleznete zde.  Video z twitteru ČT zde.

Děkujeme všem dětem i jejich rodičům za podporu tohoto projektu. Nebylo žádné dítě, které nemělo oblečení v barvě naší trikolóry!

Přejem všem krásné sváteční dny i podzimní prázdniny v pondělí a úterý 29. a 30. října.

Jan Korda
7.11.2018