Škola v přírodě Mach a Šebestová a utržené sluchátko

Škola v přírodě – informace pro rodiče i děti

• Na školu v přírodě jedeme bez mobilních telefonů a veškeré techniky typu tablety a dalších.
  • Učíme se žít v přírodě a umět přežít bez technických vymožeností. Je to dovednost, která se může hodit, protože nikdy nevíme, v jaké situaci se octneme a kdy se nám to může hodit. Děkuji za pochopení.
  • Proto posílám adresu, abyste mohli dětem psát a být tímto způsobem s nimi v kontaktu. Protože má pošta v poslední dobou značné výpadky zadávám povinně!!!! (kvůli psychické pohodě dětí). Každý mi při odjezdu odevzdá 6 pohledů nebo dopisů napsaných ČITELNÝM HŮLKOVÝM PÍSMEM označených sobota až čtvrtek, které budu dětem dávat. Co přijde poštou, přidám. Další důležité!!! Nepište, prosím, dětem nic, co by je mohlo rozesmutnit např…stýská se nám po tobě, chybíš nám tu, těšíme se, až přijedeš. Pište vše pozitivně, i když můžete být vnitřně v rozporu. Např. Užívej si to tam se třídou, je dobře, že jsi na čerstvém vzduchu a můžeš si hrát, je fajn, že se neučíte atd. Pro některé děti je problém, když píšete, co děláte doma. A ještě oslovení dítěte…nepoužívejte citově zabarvená oslovení, která mají děti spojené s mazlením, uspáváním (např. svému synovi říkám Ondřeji, když se přijde pomazlit Broučku). Někoho to může rozhodit a rozplakat. Vy znáte svoje děti lépe, zvažte, co napsat. Pro děti je důležité dostávat od vás poštu, i když potom najdete pohled zmačkaný a zničený a je vám to líto. Pro dítě je důležitý ten moment, chvíle propojení s Vámi, že hmotně něco od Vás mají a stačí jim to na chvilku. Prosím, nepodceňujte to.

Lomy 77, pošta Strmilov, 378 53

• S sebou musí mít děti cestovní pas, deník Zetíkova cestovatele, účetní knihu, turistický deník, vybavený penál, lepidlo, nůžky, pastelky, fixy, guma, ořezávátko.

Všechny potřeby na 7 dní pobytu, aby měly děti všechno potřebné a nutné. Podívejte se na předpověď, podle toho balte. Důležité jsou přezůvky, pláštěnky, prosím.

• Odjezd – pátek 16. 10. 2020 v 7, 15 – 7, 30 před školou. V 7, 30 nejpozději, prosím. Budeme nakládat zavazadla a odcházet na Hlavní nádraží. Prosím předem tatínky o pomoc s věcmi, které budou připravené ve třídě. S sebou do vlaku: malý batůžek, pláštěnku, jídlo, pití, zábavu nejen na cestu. První jídlo bude oběd.
  • Při odjezdu odevzdat – prohlášení o bezinfekčnosti s datem dne odjezdu, pravidelně užívané léky s popisem dávkování a se jménem dítěte, kdo může prosím o jakékoliv sladkosti, odměny, výtvarné potřeby a další věci, které vás napadnou – předem děkuji.
  • Příjezd – pátek 23. 10. 2020 v 15,27 hodin na Hlavní nádraží spoj R716 - Vltava. Opět jako vždy prosím za děti. Buďte včas na uvítacím místě, abyste děti nerozesmutnili při příjezdu. Pro děti je nesmírně důležité vidět vás z okna vlaku a mít jistotu, že tam pro ně jste. Děkuji za pochopení a za děti předem. Zavazadla ze školy v přírodě budou v Praze cca kolem 12 hodiny (kdo by v této době mohl pomoci s vykládkou, budu moc ráda – obě cesty jedou ženy (aby nemusely tahat těžké věci), budou složeny do archivu (vedle recepce) a tam si je během pátku, prosím, vyzvedněte.

Díky Lucce Raba Vosmíkové za odvoz na školu v přírodě a Markétě Šulcové za dovoz z ní. A vám všem ostatním také, jste skvělí a úžasní.

TO JE SNAD VŠECHNO, POKUD MÁTE DOTAZY, PŘIPOMÍNKY NÁZORY, NÁVRHY SEM S NIMI. NEVÁHEJTE VOLAT A PTÁT SE NA VŠECHNO, CO POTŘEBUJETE.

S POZDRAVEM A S VELKÝMI DÍKY ZA VŠECHNO VERONIKA.

9.10.2020