Vítejte ve 3.M

Stejně jako ostatní třídy na Pernerce máme i my jiné písmenko, než je obvyklé u čísla třídy. Každá třída se jmenuje podle osobnosti, nebo místa, které je spojeno s Karlínem.

A proč zrovna M? M jako Metoděj, který je společně s Cyrilem patronem kostela na Karlínském náměstí.

Kdo byl Metoděj?

Metoděj byl pro vzdělání českého národa velmi důležitý. Byl starším bratrem Cyrila, se kterým přišel společně na naše území a zasloužil se o prosazení nového jazyka staroslověnštiny.

A kdo jsme my?

Jsme velmi aktivní třída. Je nás dohromady 24 dětí a Olga s Verčou a Ondrou jsou našimi průvodci.

12 divočáků - Kvido, Maty, Fíla, Milda, Honzík, Wojta, Toník, Bertík, Ondra, Jáchym, Pepa a Tonda a 12 divoženek - Julča, Eli, Eliška, Lucka, Isa, Lia, Paty, Mariettka, Klárka, Kája, Nelča a Arina.

Pravidelně vyrážíme na výpravy do blízkého i vzdáleného okolí. Nezastaví nás ani sníh a déšť, vedro ani zima. Cestujeme vlakem, metrem, lodí, tramvají, na kole….V tomto školním roce objevujeme postupně všechny městské části. Zvládli jsme už návštěvu České národní banky, divadel, chystáme se na letiště.

A kde nás najdete?

Naše třída 3.M se nachází ve 3. podlaží školní budovy v Pernerově ulici, hned naproti schodům.

Co všechno podnikáme:

Jsme vášniví průzkumníci, živého, bruslíme, uklízíme své okolí (nejen hřbitovy :-)), vyrážíme na výlety na kolech či koloběžkách, pěstujeme jedlé i nejedlé rostliny, z výprav přinášíme dary přírody, ze kterých tvoříme, ale i vyrábíme například sirupy nebo čaje. Ve škole šijeme, vějeme věnce, malujeme, a mnoho dalšího. Přijďte se za námi podívat.

.   .

Plán akcí

st 26. 6.

(Základní škola, Třídy, Volný čas, Pěvecký sbor Piánko )