Třída 2.F

Třída 2.F

Florenc, Francimór, frajerky a frajeři, fajnoví lidé a ftrafně ftrašidelná fřída (překlad: strašně strašidelná třída)

 

Ahoj,

vítáme tě na stránkách naší třídy!

Florenc?

Proč 2. F? Jmenujeme se po části Prahy, která je v blízkosti naší školy. Už víš? Jestli ne, tak ti to prozradíme – jmenujeme se po místě zvaném Florenc.

Zjišťovali jsme, odkud název Florenc pochází. Dočetli jsme se, že kdysi dááááávno zde bylo spousta domečků se zahrádkami a na nich kvetlo mnoho kytiček. Slovo kvetoucí se v cizím (latinském) jazyce řekne „florens“, tak to je jedna možnost, jak mohl název Florenc vzniknout. Druhá možnost je, že byla Florenc pojmenovaná po dělnících, kteří do tohoto místa přišli z italské Florencie. A možná, že je to ještě úplně jinak. Kdo ví? Je to až záhadné a to nás právě ba!

Ftrafně ftrašidelná fřída a fajnoví lidé?

Záhady, strašidýlka a příšerky, to je naše! V naší třídě narazíte na příšerku na každém rohu. My se vlka ani příšerek nebojíme! Jsou to naši kámoši.


Francimór?

A už jsme se dostali ke jménu Francimór. Francimór je příšerák, náš třídní průvodce a parťák. Je pro nás oporou, když nám zrovna není hej, pomáhá nám dodržovat třídní pravidlo „mluví jen jeden“ a také nám zdobí třídu – je to totiž fakt fešák.

A pak je tu ještě Smrďouch, tohle je taková legrační příšerka, která se živí věcmi, které nám zrovna nevoní, vlastně nám naopak smrdí. Smrďouch k nám sem tam přijde na návštěvu, chvíli se zdrží, přičichne k pár ponožkám a zase se vrátí zpět za svými příšeráckými kamarády. Smrďoucha a jiná strašidýlka najdeš v knížce Kanálníčci od Michaely Fišarové.

A to je fonec…

Fotogalerie

Plán akcí

so 29. 6.ne 1. 9.

29.6. – 1.9.2024
(Základní škola, Třídy, Volný čas, 4. A, 4. S, 4. B, 4. K, 0. A, 0. B, 5. A, 5. B, 5. P, 5. N, 6. A, 6. B, 6. C, 7. A, 7. B, 7. C, 8. A, 8. B, 8. C, 8. D, 9. A, 9. B, 9. C, 9. D, 1. CZ, 3. A, 3. B, 3. D, 3. C, 3. M, 2. A, 2. B, 2. F, 2. V, 1. A, 1. B, 1. L, 1. R, 1. C )

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize Reflegs a školní rádio.