O třídě

O třídě

Milí návštěvníci, vítáme Vás na našich stránkách!

 V naší škole v Pernerově ulici máme i my, stejně jako jiné třídy, označení po osobnosti, nebo místu spjaté s Karlínem. 

A proč tedy L? L jako Lesní skřítek- náš kamarád, který s námi pobývá ve třídě. A hlavně L jako Břetislav Lyčka- pražský lékař a hrdina druhého československého odboje. Léčil zraněné vojáky při atentátu na Heydricha- mezi nimi i Kubiše a Gabčíka. Jeho jméno nese i známé Lyčkovo náměstí, kde se nachází druhá budova naší školy. 

A kdo jsme my? 

Je nás dohromady 25 dětí, z toho 11 dívek a 14 chlapců. Patří k nám taky Lucka (učitelka), Barča (asistentka) a Klárka (vychovatelka) a Adélka (asistentka ve družině). V naší třídě se v domečku z žaludu zabydlel také lesní skřítek, který se do Karlína vydal hledat poklad. My společně se skřítkem poznáváme Karlín, pomáháme mu hledat mapu k pokladu a on nám zase vypráví, jak to chodí u nich v lese. I když je to malý popleta, spoustu nás toho naučí a je s ním legrace. 

Jak to u nás funguje? 

Číst se učíme společně se školákem Pepou a jeho učebnicemi, píšeme písmem Comenia Script. Matematiku a její pravidla objevujeme metodou prof. Hejného a rozvíjíme myšlení pomocí FIE (Metoda Instrumentálního obohacování). Také zpíváme, tvoříme a hrajeme, sportujeme a běháme venku...  Jednou za týden se věnujeme projektové výuce. Buď se skřítkem poznáváme Karlín nebo objevujeme, co se zrovna děje v přírodě. 

A kde nás najdete? 

Náš kousek lesa se nachází v budově v Pernerově ulici, ve 3. podlaží, vpravo. 

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize Reflegs a školní rádio.