O třídě

O třídě

Milí návštěvníci, vítáme Vás na našich stránkách!

 V naší škole v Pernerově ulici máme i my, stejně jako jiné třídy, označení po osobnosti, nebo místu spjaté s Karlínem. 

A proč tedy L? L jako Lesní skřítek- náš kamarád, který s námi pobývá ve třídě. A hlavně L jako Břetislav Lyčka- pražský lékař a hrdina druhého československého odboje. Léčil zraněné vojáky při atentátu na Heydricha- mezi nimi i Kubiše a Gabčíka. Jeho jméno nese i známé Lyčkovo náměstí, kde se nachází druhá budova naší školy. 

A kdo jsme my? 

Je nás dohromady 25 dětí, z toho 11 dívek a 14 chlapců. Patří k nám taky Lucka (učitelka), Barča (asistentka) a Nela (vychovatelka). V naší třídě se v domečku z žaludu zabydlel také lesní skřítek, který se do Karlína vydal hledat poklad. My společně se skřítkem poznáváme Karlín, pomáháme mu hledat mapu k pokladu a on nám zase vypráví, jak to chodí u nich v lese. I když je to malý popleta, spoustu nás toho naučí a je s ním legrace. 

Jak to u nás funguje? 

Číst se učíme společně se školákem Pepou a jeho učebnicemi, píšeme písmem Comenia Script. Matematiku a její pravidla objevujeme metodou prof. Hejného a rozvíjíme myšlení pomocí FIE (Metoda Instrumentálního obohacování). Také zpíváme, tvoříme a hrajeme, sportujeme a běháme venku...  Jednou za týden se věnujeme projektové výuce. Buď se skřítkem poznáváme Karlín nebo objevujeme, co se zrovna děje v přírodě. 

A kde nás najdete? 

Náš kousek lesa se nachází v budově v Pernerově ulici, ve 3. podlaží, vpravo. 

Plán akcí

pá 29. 9.


(Základní škola, Třídy, 4. A, 4. S, 4. B, 4. K, 0. A, 0. B, 5. A, 5. B, 5. P, 5. N, 6. A, 6. B, 6. C, 7. A, 7. B, 7. C, 8. A, 8. B, 8. C, 8. D, 9. A, 9. B, 9. C, 9. D, 1. CZ, 3. A, 3. B, 3. D, 3. C, 3. M, 2. A, 2. B, 2. F, 2. V, 1. A, 1. B, 1. L, 1. R, 1. C )

Školní média

Novinky ze školy i okolí. Školní webový magazín Lyčkopis, školní televize Reflegs a školní rádio.