Vítejte v  1.R

Vítejte v 1.R

Milí návštěvníci, vítáme Vás na našich stránkách!

Jistě jste si všimli, že 1.R není úplně běžné označení třídy. Co tedy znamená?

U nás na „Pernerce“ se třídy pojmenovávají po zajímavých osobnostech či místech z našeho okolí. Tak co? Už přihořívá? Tušíte, po kom se tedy jmenujeme?

Ano! Jsme R jako Rohanský ostrov, což je velmi zajímavá část pražského Karlína, která v dnešní době už ani není ostrovem. Pojmenování nese po Josefu Rohanovi, který roku 1861 získal část vltavského řečiště, zpevnil břehy, ostrov rozšířil a vybudoval ochranu před povodněmi. Díky blízkému Karlínskému přístavu, kam plachetnice a později parníky přivážely i kávu, rýži a koření, se Rohanský ostrov stal také místem snění o vzdálených exotických zemích, protože představoval důležitou spojnici Prahy s velkým (zámořským) světem.

Potřebujete ještě více informací o naší třídě? Tady jsou!

Je nás dohromady 25 dětí, z toho 12 dívek a 13 chlapců. Do našeho týmu patří také Katka (naše třídní asistentka), Roman (třídní učitel) a Honza (vychovatel ve školní družině). Letošní školní rok s námi do třídy budou chodit také myšky Sam & Julie, tak si to určitě všichni moc užijeme.

Rádi pracujeme ve skupinách, objevujeme matematiku profesora Hejného, aktivně poznáváme Karlín a zdokonalujeme se v psaní písma Comenia Script. Kromě Trivia (čtení, psaní, počítání) máme i Komunikaci v praxi, FIE (Metodu Instrumentálního obohacování) a dílny. Každý čtvrtek se věnujeme našim třídním projektům z nejrůznějších oblastí života. Učíme se také rozvíjet prezentační schopnosti formou prezentací přečtených knih. Zajímavostí o nás by byla jistě ještě spousta, ale o tom si možná povíme zase někdy příště.

A kde nás najdete?

Naše třída 1.R se nachází ve 3. podlaží školní budovy v Pernerově ulici.

Tak na shledanou!

Vaši Rohani