Plavání - informace

Zdravím vás všechny a přináším informace k plavání po dnešních nasbíraných zkušenostech.

1) Sraz před školou v 8, 15 - kdo může. Kdo nemůže v 8, 00. K tomu je lísteček (děti dostanou zítra), který, prosím, vyplňte, přečtěte a podepište a pošlete zpět. Sraz v 8, 00 je zbytečně brzy.

2) Každé pondělí, kdy bude plavání budou děti nosit pouze svačinu, pití a plavání!!!! Nic jiného - 4. hodinu máme ranní kruh a budou mít od nás připravené úkoly, 5. hodinu v pondělí chodíme na počítače, Děti nebudou chodit před plaváním do třídy a nic si tu nebudou odkládat - ani svačinu ani pití. Svačíme po plavání nad bazénem.

3) Domácí úkoly se budou dávat v úterý a odevzdávat také v úterý celé pololetí.

4) Dívky ev. dlouhovlasí kluci musí mít na bazén sepnuté vlasy!!!! Jinak nebudou moci plavat - podmínka plavecké školy. Dívky nesmí mít visací náušnice, kruhové náušnice, náramky, řetízky atd. Chlapci musí mít přilnavé plavky - mohou mít nohavice až ke kolenům, ale nesmí být přes stehna volné, ale upnuté (podmínka provozovatele bazénu a plavecké školy). Jedná se o volné kraťasy, které jsou na některých bazénech zakázané. Plavecká škola zase potřebuje vidět, jak děti používají nohy a zda-li nemají při plavání křivý střih, což u kraťasových volných plavek není vidět.

5) Dívkám doporučujeme plaveckou čepici nepromokavou (není povinnost). Pokud dáváte dětem fén, je to na vaše riziko. Prosím, uvědomte si i nebezpečí zásahu elektrickým proudem, když si nějaká slečna neuvědomí, že na něj sahá mokrýma rukama nebo si někde navlhčila konec do zásuvky. Při počtu 26 dívek nejsme ve dvou lidech schopné toto uhlídat. Raději budu déle sušit vlasy než řešit problémy vzniklé s používáním fénu ev. jeho zničením nebo nehodou.

6) V případě že děti nemohou plavat musí si s sebou na bazén vzít převlečení (kraťasy a triko). Není možné tam být ve venkovním oblečení.

7) Plavecké brýle jsou dle libosti - kdo chce, má je, kdo nechce, nemá je. Pantofle do bazénu jsou také možnost ne povinnost.

8) Doprovod na plavání je pro slečny průvodkyně Veronika a  Blanka Douděrová - asistentka ze 2. C, pro mužstvo Josef Bělohradský - asistent z 2. stupně. Honza Weber chodit nemůže, protože má v rozvrhu v pondělí třídy na 2. stupni.

9) Do třídy se budeme po plavání vracet cca v 10, 45.

10) 17. 2. 2020 se neplave.....na Praze 1 jsou jarní prázdniny - hotal Axa je na Praze 1. Všechny prázdninové pondělky jsou ošetřené už ve smlouvě a samozřejmě je neplatíte.

Snad všechno. Pokud něco nechápete nebo jsem na něco zapomněla, ozvěte se, vysvětlím. Díky za spolupráci a přeji vám všem hezký týden.Ahoj Veronika

3.2.2020