Nové informace ze dne 3O. 3. 2020

Zdravím vás všechny v novém týdnu,

1) Ráda bych vás informovala o tom, že nemám telefon, kterým bych s vámi mohla komunikovat. Zítra bych mít měla a budu se snažit uvést ho co nejrychleji do provozu.

2) Mám návrh od jednoho z vás, že bychom zavedli komunikační prostředí velmi podobné whats appu, ale zadané úkoly by byly někde zvlášť, aby nezapadly v komunikaci. Až budu mít funkční telefon dám vědět více. Nyní mám starce bez whats app. Pokusíme se nastavit během týdne, protože by to mohlo být výhodnější.

3) Prosím, pošlete mi na sebe čísla a kdo má telefonní číslo z  dětí, prosím, aby se také ozval a poslal mi ho.

4) Nyní vás seznámím s tím, co bychom dělali ve škole, kdybychom tam byli - z českého jazyka bychom se věnovali měkkým slabikám ži, ši, či, ři, ci, ji, di, ti, ni. Vyhledávali bychom slova,  a učili se je psát, vyhledávat a používat je ve větách. Také bychom se věnovali otázkám doplňovacím a zjišťovacím. Jak se ptáme otázkami doplňovacími kdy, kde, kolik, v kolik, co, čeho, v čem, jaký, který, čí, proč, kam - s tímto tématem  se dá hodně pracovat (měli jsme dělat in terwiev jako novináři - to lze vyzkoušet i doma)

5) Z matematiky bychom se věnovali sčítání a odčítání příkladů typu 30+40 a 80-60, kde na jednotkovém místě zůstává 0 a mění se pouze desítkové. K tomu bychom stále opakovali do 20 a vymýšleli slovní úlohy.

6) Z přírodních a společenských věd bychom řešili výrobu morany (co to je)  proč se dělá a s tím, co se děje na jaře v přírodě. Trojice mláďat, rostliny všechno, co se na jaře děje. Připomněli bychom si jarní rovnodennost a jaké jsou jarní měsíce. Poznávali bychom jaký je rozdíl mezi řekou a potokem a kdo v nich žije (plánován výlet údolím Bohnického potoka k řece Vltavě s vynášením morany). Opakovali bychom ovoce a zeleninu - co kam patří.

7) Dneska se pokusím nasdílet vám nějaké materiály, protože budu ve škole a zkusím poslat na vaše e maily přílohy pracovních listů py, kteří mají pokud je budete chtít využít.

8) Pro vás, kteří své děti vzdělávat nemůžete, protože chodíte do práce nebo i z jiných důvodů, nestresujte se. Snažte se v dětech udržet opakováním to, co už umí. Listy pamatováčky, hlasité čtení, něco napsat a sčítání a odčítání do 20. Vím, že je to velmi těžké.

Mějte krásný nový týden, mějte ve svých rodinách pohodu bez stresu a dělejte jen to, co je ve vašich možnostech a silách. Hlavně buďte zdraví.

Zdraví vás všechny Veronika

30.3.2020