List pamatováček č. 2

156 - městská policie

158 - policie

112 - tísňová linka

Nejen, že by děti měly telefonní čísla umět zpaměti, ale zkoušejte s nimi telefonovat - vy jako dispečer, Zetík jako volající na linku. Řekněte dětem nějakou situaci a Zetík by podle toho měl určit, kam zavolá (např. Vidíš hořet naši školu, ve které jsou děti, blízko mostu se stala dopravní nehoda se zraněním - krváceníatd. jsou tam dohromady dvě zranění). Zetík by se měl umět představit, říci, co se na místě děje a kde je - buď zná adresu nebo jsme se učili číslované lampy ve městech, číslované mosty a železniční přejezdy v ČR, kolik lidí je v nebezpečí nebo zraněných. Důležité je trénovat celý hovor, protože umět znát zpaměti jen číslo nestačí k záchraně života - děti musí umět vysvětlit, co se děje. Tímto způsobem to lze natrénovat, pokud máte zájem.

S díky a pozdravem Veronika