Informace pro vás

Zdravím ve 20. školním týdnu a přináším prosby a informace,

1) Prosím o kontrolu penálů, pastelek, tužek, nůžek a lepidel. Začínáme mít velké nedostatky.

2) Z třídního fondu jsem pro každého koupila pravítko a tužku na rýsování. Budou stabilně ve třídě.

3) Objednala jsem knihu O díře z trychtýře od Petra Stončíka na společnou hlasitou četbu ve třídě, protože se většina vyjádřila pro (23 lidí). Cena za 1 kus je 270Kč. Knihu si Zetíci vyzvednou v noci od knihovního draka - prosím nic neříkat dětem, tajné.

4) Od 2. pololetí, to je od 3. 2. 2020 budeme každé pondělí chodit na plavání. Cena je 900Kč za pololetí, polovinu 900Kč doplácí škola. Sraz bude každé pondělí nejpozději v 8 hodin před školou se všemi věcmi potřebnými na plavání. Před plaváním by si měly děti odnést nahoru do třídy nebo skříňky aktovku, aby šly pouze s věcmi na plavání. Chodí s námi ještě třída 2. C.

5) 22. 1. 2020 ve středu máme astronomický projekt se spaním ve škole. Sraz je mezi 17, 45 - 18 hodin před školou nejpozději se všemi věcmi na přespání ve škole. Prosím, aby byly děti najedené, až si dáme věci na spaní do školy, hned vyjedeme na Hvězdárnu Ďáblice (kdyžtak malý batůžek s pitím). Tam budeme mít program o souhvězdích a Měsíci. Pokud nebude zataženo budeme pozorovat zimní oblohu a zmiňovat se o souhvězdí Orion. Další možnost jídla bude až po návratu do školy. Důležité je, aby měly děti dostatek jídla na snídani i svačinu na čtvrtek. Možno něco péci a zařídit pro celou třídu  budeme rádi. Pokud někdo nechce spát a chce se zúčastnit programu, není problém. Po programu vám Zetíka předám.

6) 6. 2. 2020 ve čtvrtek jedeme poznávat město na jih od Prahy - Písek (vámi schválený výlet na třídní schůzce). Cena 300Kč - 350Kč - peníze se budou odevzdávat ve čtvrtek 6. 2. 2020 ráno před odjezdem. Protože Písek nabízí úžasné možnosti, jedeme už v 7, 00. Sraz je nejpozději v 7, 00 na Florenci před Billou!!!!! Vlak jede v 7, 23 nelze na nikoho čekat. Návrat je v 19, 27 na Hlavní nádraží - tam možno děti vyzvednout u vlaku nebo v 19, 40 na Florenci před Billou. Nejedeme ke škole. V pátek můžete, kdo chcete, děti poslat až na 9 hodinu. V pátek budeme výtvarně zpracovávat zážitky ze čtvrtečního výletu a povídat si o něm. Program výletu -  návštěva písecké vodní elektrárny(spojení s Františkem Křižíkem) s výhledem na nejstarší most v ČR a opékáním buřtů v případě hezkého počasí. Návštěva Sladovny Písek - program Mraveniště (něco o bezobratlích) a Všude papír (něco o ekologii, dílna na zpracování papíru). Na programy ve sladovně bude třída dělená na poloviny. S sebou: batoh, dostatek jídla a pití na celý den, vybavený penál - lepidlo, nůžky, pastelky atd., turistický deník, pláštěnku (pokud bude předpověď s deštěm - většinu času jsme ale v interiérech).

7) Prosím, nezapomeňte na listy pamatováčky a trénujte s dětmi informace do dlouhodobé paměti, kdo máte zájem. Od tohoto pondělka kromě ústního ověřování píšeme každý den krátký diktát (zatím slov) a počítáme příklady do 20. Práce je nehodnocena, snažím se vést děti k tomu, aby si uvědomily, zda by trénovat měly nebo ne. Pokud doma nechcete trénovat, naučí se to zde, ale bude jim to déle trvat, počítejte s tím. Rozhodnutí nechávám na vás.

8) FIE metoda asi pro vás neznámá. Budeme se jí zabývat, protože skvěle rozvíjí matematické představy. Budeme pracovat v instrumentech FIE Basic Uspořádání bodů - pojmy z geometrie z 2D prostoru a Od jednotky ke skupině, který pomůže v orientaci v číslech a pojmech z množin. Pokud by měl někdo námitky a byl zásadně proti, dejte mi, prosím vědět. Zařídím jiný program.Kdyby měl někdo zájem o ochutnávku hodiny FIE metody, můžeme se domluvit. Oba instrumenty dohromady stojí 300Kč (místo učebnic) a platila bych je z třídního fondu do kterého jste vkládali na začátku školního roku. Ozvěte se hlavně vy, kteří nesouhlasíte. Mlčení znamená souhlas.

9) V pondělí 20. 1. 2020 končí vyučování v 11, 40 díky pedagogické radě. Družina funguje normálně.

10) 1 170Kč na plavání a na knihu (pro děti jen na plavání) prosím pošlete po dětech nebo je přineste nejpozději na konzultace příští týden. Díky moc.

11) V pátek 17. 1. od 10h k nám přijde na návštěvu asistenční pes a budeme mít přednášku.

12) Projekt až do konce 5. třídy Moje práce, moje povolání. Kdo z vás může jakýmkoliv způsobem děti seznámit se svou prací buď ve třídě nebo nás může pozvat k sobě do práce, prosím, ozvěte se. Pro děti je to moc fajn. Tímto připomínám, že dveře do naší třídy jsou otevřené a můžete kdykoliv příjít. I bez ohlášení se přijít podívat.

13) Druhý komunitní výlet s překvapením (poznávání Prahy 8)  pro děti, rodiny a všechny příznivce Zetíků bude v sobotu 4. 4. nebo v neděli 5. 4. 2020. Kdo má zájem o tento výlet, dejte mi vědět, zda je pro vás lepší sobota nebo neděle.

Gratuluji těm, kteří dočetli až do konce.Konec hlášení - dotazy, připomínky, názory na konzultacích mailem, sms nebo telefonem. Hezký týden Veronika

13.1.2020