Informace na dobu, kdy je škola zavřená

Zdravím a posílám informace pro vás.

1) Prosím o pravidelné doplňování deníku Zetíkova cestovatele. Pokud máte doma razítka, může si Zetík tiskat razítka do cestovního pasu.

2) Zpracujte, prosím, pracovní listy - někdo jich má více, někdo méně. Záleží na tom, co stíhá ve škole. Neděste se chyb v listech - je to výukový pracovní materiál na naučení se nových věcí.

3) Zapište, prosím, druhou knihu do čtenářského deníku podle vzoru. Můžete i více, pokud má Zetík načteno nebo chce zapsat něco naposlouchaného.

4) K procvičování,prosím, použijte adresy na počítačích - Zetíci umí sami pracovat na adrese www.onlinecviceni.cz. Ale jsou i další www.matika.in www.mojecestina.cz

https://procvicovani-uciva.webnode.cz  https://www.jazyky-online.info/anglictina/index.php#jazyk a jiné další lze využít. V MS Word je můžete nechat napsat text. Navrhuji, aby mi každý napsal dopis, který mi pošlete e mailem a já Zetíkovi odpovím. Může jich být i víc. Nebo může Zetík poslat sms zprávu přes váš telefon a já mu odpovím, abychom se učili komunikovat a nezapomněli to.

5) Prosím, pracujte si listy pamatováčky č. 1, 2, 3, 4. Trénink dlouhodobé paměti děláme ve škole denně - je nesmírně důležitý. Nezapomeňte na pamětné sčítání a odčítání do 20.

6) Aktuální nová látka, u které by bylo fajn, aby ji Zetíci nezapomněli. Matematika - sudá(zeleně označujeme) a lichá(červeně označujeme) čísla, poznat sudost a lichost dvojciferných čísel. Zápis a čtení dvojciferných čísel, porovnávání dvojcifených čísel. Poznat řád desítek (červeně označujeme) a řád jednotek (modře označujeme) ve dvojciferných číslech.
Čeština - samohlásky krátké a dlouhé, pravopis pro psaní ú, ů, rozlišení otázky zjišťovací a doplňovací a umět ji položit a vymyslet. Prosím, nezapomeňte trénovat hlasité čtení a délky slabik - někomu to činí problém.

Zbytek předmětů doladíme, až se sejdeme. Pokud bude odstávka delší než 9 dní, pošlu další instrukce a materiály ke vzdělávání. Neváhejte mne kontaktovat v případě dotazů, připomínek, názorů. Jsem tu pro vás. Přeji krásné dny všem malým i velkým. Mám vás moc moc ráda a těším se na vás Veronika
12.3.2020