Informace 33. školní týden

Zdravím vás všechny v novém týdnu a posílám informace.

1) Proběhlo první přesazování ve třídě - dětí. Někdo je smutný, ale snažila jsem se vysvětlit, že se budou děti střídat postupně se všemi spolužáky, aby se naučily vycházet se všemi ve třídě a uměly spolupracovat a respektovat i děti, které nejsou kamarády. Čím starší budou tím častější výměna bude. Další bude (pokud to půjde) na začátku druhé třídy.

2) Domácí úkoly na Velikonoce nejsou. Prosím, aby děti uměly na úterý po Velikonocích básničku ze Šmalcovy abecedy. Moc děkuji.

3) S předstihem upozorňuji, že na školu v přírodě budou muset mít děti potvrzení o zdravotní způsobilosti. Pokud někomu od podzimu prošlo, zařiďte jej, prosím. Do školy mi, prosím, pošlete kopii, kterou si nechám a budu ukládat dokud bude mít platnost.

4) Kartičky zdravotní pojišťovny mám od 17 dětí z podzimu. Prosím o vytištěnou kopii od těchto dětí - Baky Beran, Luky Douda, Sebík Friml,Dan Hutka, Kiki Kříž, Maxík Raba, Kája Steiner, Tobi Ševců, Dori Vejmelková, Esterka Walterová. Zbytek dětí jí má u mě od podzimu a také si jí nechám  do vypršení platnosti, abychom tyto věci nemuseli řešit před každým výjezdem.

5) Dotazníky před školou v přírodě dostanete k vyplnění všichni.

6) Na školu v přírodě s námi pojede praktikantka studující 2. ročník střední pedagogické školy (naše bývalá žákyně) Tereza Andrlová. Bude nám pomáhat s dětmi a připravovat aktivity pro děti. Pobyt si platí sama, nejede na vaše náklady. Dále jedu já - Veronika, Honza a Štěpánka. A je to super - jede všech 27 Zetíkových cestovatelů.

7) Na školu v přírodě opět žádám, kdo můžete - jakékoliv výtvarné potřeby a pomůcky na práci s různými materiály. Co koho napadne nemusí být jen výtvarné. Sladkosti jako odměny i jen tak děti je mají rády. Nedáváme jim je ve velkém množství. Podrobněji o škole v přírodě po Velikonocích.

8) V pondělí 13. 5. 2019 od 11 hodin jdeme na divadelní představení Karneval zvířat do divadla Ponec. Vracet se budeme až na 13 hodinu. Ráno bude tělesná výchova. Odcházet budeme v 10 hodin ze školy. Je to hned den po návratu ze školy v přírodě. Představení je velmi žádané a jiný termín v tomto roce nebyl k dispozici.

9) Moc děkuji, že jste se všichni zúčastnili konzultací a přihlásili se. Ještě se těším zítra na posledních pět rodin.

10) Protože se nenápadně blížíme ke konci roku připomínám termín, který jsem vám dávala v ročním plánu. V červnu z pátku na sobotu 21. 6. - 22. 6.  2019 budeme mít letní den v Ďáblickém háji a první spaní ve škole pro děti. Na sobotu bude připravena rozlučková hra po Karlíně, o němž se snažíme celý rok něco dozvědět. Hra je pro rodiče a děti a po ní se bude konat rozlučka na školním dvoře s piknikem a posezením. Kdo máte chuť se sejít, jste všichni srdečně zváni. Na hru budu potřebovat určitě minimálně 5 - 6 dospělých rodičů, aby byla hratelná. Kdo byste měl zájem, budu ráda. Pokud se sejdou rodiny, budete chodit po rodinách.

11) Plavecký výcvik ve 2. ročníku bude od února do června 2020 každé pondělí od 8 - 11hodin. Budeme chodit do bazénu hotelu Axa, protože je nejblíže škole. Plavat se bude od 9 do 9, 45 společně se třídou 1. C, budoucí 2. C. Na začátku června plánujeme plaveckou týdenní školu v přírodě.

Myslím, že už to pro tento týden stačí. Konzultace zítra individuální. Ruší se ty od 15 - 16 hodin. Pokud máte dotazy, ráda odpovím. Vážím si Vaší otevřenosti, komunikace a zpětné vazby. Děkuji za všechno, co pro nás děláte. A děkuji, že máte chuť přijít k nám do třídy. Budu se těšit na další setkávání s vámi všemi.

Požehnané velikonoční svátky vám přeji. Veronika.

15.4.2019