Informace 30. školní týden

Milí, zdravím vás a přináším nové informace.

1) Prosím, zapište se na konzultace. Odkaz na třídním webu.

2) Děti obdrží příští týden dopis, aby se mohly s vaší pomocí připravovat na školu v přírodě.

3) 29. 4. 2019 ve 13, 30 v pondělí proběhne v divadle školy recitační setkání 1. ročníků. Ráda bych, aby se zúčastnily všechny děti ze třídy, pokud vám to nevadí a budete s tím souhlasit. Hodí se nám to i do výstupů (rozdíl mezi prozou a poezií) a potřebujeme tím začít trénovat mechanickou paměť. Od 2. ročníku budou mít děti listy pamatováčky s důležitými informacemi, které by měly natrvalo nosit v paměti. Tento druh paměti je nutné trénovat a básničky, mimo jiné přínosy, jsou ideální. V pondělí dostanou děti báseň, kterou by se měly naučit zpaměti s vaší pomocí do 20. 4. 2019. Pokud nebudete chtít, respektuji to. Budeme recitovat Šmalcovu abecedu - každé dítě báseň na jedno písmeno z abecedy. Na recitační setkání jste všichni srdečně zváni, přijďte se na nás podívat.

4) V pondělí končí tréninkové období nácviku chození na osmou hodinu do třídy. Většina dětí zvládá včasný příchod do třídy. Někdo má ještě problém. Do cestovního pasu budu zapisovat pod razítka informaci o pozdním příchodu. Je to proto, abyste měli zpětnou vazbu. Někdy dochází k tomu, že váš Zetík přijde včas, ale stráví na chodbě při převlékání klidně i 10 minut. Děkuji vám za pochopení.

5) Na příští čtvrtek bych chtěla požádat o žluté obaly od kinder vajíček - budeme vyrábět hudební nástroj. Každý dva kusy, prosím. Kdo může, prosím hrách, fazole, cizrnu, čočku, rýži nebo jiná semínka. Dále budeme potřebovat skleničku od přesnídávky, jogurtu, malou zavařovačku nebo skleněnou misku - bez obalu, čistou. Aby děti mohly pozorovat klíčení rostlin v zemi. Můžete nosit v průběhu týdne. Ve čtvrtek 4. 4. 2019 by měli mít, prosím, všichni. Moc předem děkuji.

Zatím je to všechno. V případě vašich dotazů, připomínek mě kontaktujte. Díky za všechno i za vaše návštěvy u nás ve třídě. Velmi mě těší váš zájem, komunikace a aktivita. Jste skvělí. Na viděnou na konzultacích nebo dříve.

Ahoj Veronika

28.3.2019