Informace 24. školní týden

Zdravím v novém týdnu a posílám info a prosby.

1) Připomínám, že příští týden jsou jarní prázdniny.

2) Prosím o zkontrolování délky tužek a pastelek (konzultace). Děti by měly psát a kreslit tužkou. která přesahuje přes hranu ruky. Někdo už má pastelky nebo tužky velmi krátké. Prosím o jejich výměnu. Moc děkuji.

3) Prosím o pravidelnou kontrolu penálu a pomoc při řezání pastelek a tužek doma. Hodně nás zdržuje, když si děti řežou pastelky a tužky před prací. Moc děkuji za pomoc i pochopení.

4) Připomínám změnu rozvrhu - pondělí do 12,35, úterý do 11, 40. Informovala Štěpánka minulý týden.

5) Tento týden je povinný úkol týkající se rodiny. Je to pracovní list, který vkládám i na web, aby se k němu dostali i nemocní. Instrukce dostaly děti a jsou napsány na pracovním listu. Pokud budete mít dotazy, napište, volejte, ráda pomohu. Zpracovaný úkol, prosím, přinesou Zetíci po jarních prázdninách v pondělí a budou ho prezentovat. Jde hodně o rozhovor, pomoc při čtení. Děti zapisují velkým tiskacím písmem. Děkuji za spolupráci a velkou pomoc, protože se jedná o téma, které je dobré zahájit doma v rodině, jinak se těžko učí.

Všem přeji krásný týden i jarní prázdniny. Veronika.

POVINNÝ ÚKOL - PROSÍM, PŘEČTĚTE S DĚTMI, DIKTUJTE PO PÍSMENCÍCH ODPOVĚDI. HLAVNĚ SI POPOVÍDEJTE O POVOLÁNÍCH VAŠICH RODINNÝCH PŘÍSLUŠNÍKŮ A CO JE NÁPLNÍ JEJICH PRÁCE. BABIČKY I DĚDEČKOVÉ (POKUD JSOU V DŮCHODU, MĚLI TAKÉ POVOLÁNÍ, MAMINKY NA MATEŘSKÉ HO MAJÍ TAKÉ). POKUD JSTE OCHOTNI UDĚLAT JAKÝKOLIV DRUH RODOKMENU S PŘÍSLUŠNÍKY UVEDENÝMI NA TÉTO STRANĚ – STROM, OBDÉLNÍKY – COKOLIV CO BY SE VÁM LÍBILO, BUDU MOC RÁDA (TVŮRČÍ BEZ OMEZENÍ). POKUD MÁTE FOTKY, MŮŽETE OBOHATIT, BUDEME RÁDI.  JE TO JEDINÝ ÚKOL NA TENTO TÝDEN EV. PRÁZDNINY. ODEVZDEJTE, PROSÍM, PO PRÁZDNINÁCH. CÍLEM JE POPOVÍDAT SI SEZNÁMIT SE, NAUČIT RODINNÉ PŘÍSLUŠNÍKY, POCHOPIT, CO KDO DĚLÁ A PREZENTOVAT VE TŘÍDĚ. MOC DÍKY ZA SPOLUPRÁCI.

JMÉNO ZETÍKOVA CESTOVATELE________________________________________________________

MOJE MAMINKA SE JMENUJE __________________________________________________________

MOJE MAMINKA JE (POVOLÁNÍ) ________________________________________________________

MŮJ TATÍNEK SE JMENUJE ____________________________________________________________