Informace 22. školní týden

Zdravím v novém týdnu a posílám informace.

1) V pátek 1. 2. 2019 jsou pololetní prázdniny.

2) Od 18. 2. - 22. 2. 2019 jsou jarní prázdniny.

3) Ve čtvrtek 31.1. 2019 končí vyučování po 4. vyučovací hodině, to je v 11, 40.

4) Čtvrtou vyučovací hodinu se rozdává vysvědčení. Prosím, aby měly všechny děti desky, do kterých si je dají. Vysvědčení List A - (dostanou všichni) přinesou děti zpět do školy v pondělí 4. 2. 2019 nezničený, prosím, bude se na něj dotiskávat 2. pololetí. Ten, kdo si zvolil slovní hodnocení dostane Vysvědčení List B a ten zůstává doma - nevracíte ho zpět.

5) Upozornění pro vás - hodnocení je velmi krátké, protože děti ještě ani pořádně neznám. Adresátem je dítě, takže pokud očekáváte nějaké nové informace o svém Zetíkovi zklamu vás, vy ho znáte mnohem lépe a více. Jak jsem říkala na první třídní schůzce první dva roky nechme děti učit se získávat návyky atd. Teprve potom napíši hodnocení ve 3. ročníku i vám v dopise a jiné pro dítě na vysvědčení, jak jsme se předběžně domluvili. Všichni Zetíci dělají pokroky a pokud by bylo zapotřebí něco řešit nyní, pozvala bych si vás osobně. Pokud chceme, aby naše děti měly pozitivní vztah ke vzdělávání je nutné první dva roky hodnotit pouze pozitivně. To je má zkušenost, kterou, prosím, pro pohodový vývoj vašeho dítetě přijměte. Od 3. ročníku se budou věci postupně měnit.

6) Na začátku slovního hodnocení je šifra - prosím, zkuste ji se Zetíkem vyluštit. Děti budou mít za úkol vyluštěnou šifru přinést vlastnoručně napsanou velkým tiskacím písmem na papírku v pondělí do školy na odměnu. Kdo nedostává slovní hodnocení, dám ji vytištěnou na papíře zvlášť.

7) Za pětiměsíční snažení doporučuji dát dětem za vysvědčení adekvátní odměnu jako motivaci pro práci dál. Nemusí být hmotná (možno jít i do cukrárny atd.) Měla by Zetíka potěšit a motivovat.

8) Pokud chcete vědět více než se dozvíte na vysvědčení, máte i jiné dotazy, pravidelně v úterý od 15 - 16 hodin se můžete přijít zeptat i bez předchozího ohlášení. Nebo jen tak na kafe, čaj. Díky vám všem, kteří jste tuto hodinu už využili a já jsem mohla poznat i vás blíže.

9) Pokud vám Zetík nedonesl info, že Káťa bude mít miminko tak posílám i tuto novinku. Zatím k nám chodí Ksenie pomáhat a já doufám, že se bude moci stát naší novou asistentkou.

Děkuji za všechno, jste báječní a já se těším na další spolupráci a setkávání s vámi i dětmi. Veronika.

25.8.2020